Domů » Bleskovky » Nový Skype pro iPhone je ke stažení v App Store

Nový Skype pro iPhone je ke stažení v App Store

Aktualizováno 13. června, 9:00

Microsoft právě uvolnil poslední verzi Skype s pořadovým číslem 5.0 do Apple App Store. Aplikace je až pětkrát rychlejší a nabízí podobně rozhraní jako verze pro Windows Phone a Android. Kromě toho přináší několik nových funkcí, zejména pro práci v offline režimu a pro snadnější vytváření skupinových chatů. Novou verzi Skype pro iPhone stahujte z následujícího odkazu

Odkaz na App Store

Původní článek: Skype pro iPhone se tento týden dočká plochého designu a nových funkcí

Microsoft oznámil, že chystá velké změny aplikace Skype pro iPhone a iPod Touch a to jak v oblasti vzhledu, tak v jejích funkcích. Plochý design vychází z aplikace Skype pro platformu Windows Phone, tento vzhled se tak stane jednotným pro všechny platformy. Kromě vzhledu se aplikace dočká výrazného zrychlení, plynulejších přechodů mezi nabídkami a také několika novinek.

Jednou z nových funkcí je například možnost psát zprávy v offline režimu, přičemž se odešlou až po připojení zařízení k internetu. Ve spodním aplikace řádku se budou nacházet tlačítka pro rychlý přístup k důležitým funkcím podle toho, v jaké nabídce se nacházíte. Nově příchozí zprávy budou nyní oznamovány notifikačním proužkem, nejčastěji používané kontakty najdete na jednom místě pod položkou Oblíbené. Vylepšit se také má synchronizace zpráv mezi více zařízeními, přechod z iPhonu na iMac nebo iPad by měl být otázkou okamžiku bez obtěžujících notifikací již přečtených zpráv na jednom ze zařízení.

 

Nová verze Skype s číslem 5.0 přijde na iPhone a iPod Touch již tento týden, verze pro iPad aktualizována nebude, nicméně podle posledních informací Microsoft pracuje i na ní.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

  1. Jsem rád, že se na Skypu neustále pracuje, ale…

    …čekal bych, že nejdříve zapracují na kvalitnějších aplikacích na vlastnoch platformách… Verze pro Windows 8, Windows RT a Windows Phone si zaslouží ještě hooooodně práce…

  2. lest (neregistrovaný)

    jakto že ho už mám týden ? :D

  3. Po updatu paráda…sice nechápu to rvaní „modern“ UI stylu do iOS, ale aspoň, že to funguje.

  4. Šlape jako hodinky, ale ani s předchozí verzí jsem neměl žádné problémy. Místní trollky typu Greenarrow si můžou žvanit co chtějí, skutečnost je zcela odlišná.

    • Já netrolím iOS, sám ho používám a nechtěl bych nic jinýho, ale s poslední verzí byly fakt problémy, aplikace se kousla hned po zapnutí atd.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).