Domů » Bleskovky » Skype může nově sloužit jako úložiště pro sdílení souborů

Skype může nově sloužit jako úložiště pro sdílení souborů

Pokud jste se právě vrátili z dovolené a chcete se přátelům pochlubit videem, či balíkem fotografií, můžete k jejich sdílení využít komunikátor Skype. Microsoft do něj přidal funkci pro rychlé sdílení dat, přičemž vůbec není nutné, aby byla druhá strana připojena – jednoduše odešlete dokument, a jakmile se příjemce přihlásí, může si jej ze svého Skype stáhnout.

skype cloud

Touto cestou je možné posílat libovolné dokumenty, jejichž velikost však nesmí překročit 300 MB; pro větší soubory Microsoft doporučuje OneDrive. Sdílení lze využít nejen s konkrétním člověkem, ale i se skupinou přátel, soubor je možné stáhnout ze Skype vícekrát, Microsoft však neuvedl, zda po nějakém čase zmizí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).