Sledujte nás na YouTube

Skype může nově sloužit jako úložiště pro sdílení souborů

Pokud jste se právě vrátili z dovolené a chcete se přátelům pochlubit videem, či balíkem fotografií, můžete k jejich sdílení využít komunikátor Skype. Microsoft do něj přidal funkci pro rychlé sdílení dat, přičemž vůbec není nutné, aby byla druhá strana připojena – jednoduše odešlete dokument, a jakmile se příjemce přihlásí, může si jej ze svého Skype stáhnout.

skype cloud

Touto cestou je možné posílat libovolné dokumenty, jejichž velikost však nesmí překročit 300 MB; pro větší soubory Microsoft doporučuje OneDrive. Sdílení lze využít nejen s konkrétním člověkem, ale i se skupinou přátel, soubor je možné stáhnout ze Skype vícekrát, Microsoft však neuvedl, zda po nějakém čase zmizí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *