Domů » Bleskovky » Skype nově podporuje Android Wear, integrace pro Windows 10 je stále v nedohlednu

Skype nově podporuje Android Wear, integrace pro Windows 10 je stále v nedohlednu

Ještě před uvedením Windows 10 na trh odstranil Microsoft z obchodu aplikací moderní aplikaci Skype s tím, že během letošního léta se desítky dočkají přímé integrace v rámci nových systémových aplikací Messaging, Calling a Video. Astronomické léto skončilo minulou středu, uvedené aplikace jsou však stále v nedohlednu.

 

Podle vyjádření Microsoftu pro server Windows Central si v Redmondu vzali na vývoj více času, aby měli jistotu, že vypustí produkt s co nejlepší uživatelskou zkušeností. Jako alternativy mají zatím uživatelům sloužit aplikace pro plochu či webový Skype pro prohlížeč Edge, kdy však přijdou zmíněné systémové aplikace, Microsoft neprozradil.

  

Namísto toho přišel s novou verzí Skype pro Android, která přináší podporu hodinek na platformě Android Wear. Aplikace umí na notifikovat na příchozí hovory a zprávy. Na zprávy lze odpovídat přímo z hodinek diktováním nebo zasláním emoji, příchozí hovory lze vyřídit prostřednictvím smartphonu, či je z hodinek odmítnout zasláním předem připravené zprávy. Pokud vám ještě telefon aktualizaci na verzi 6.4 nenabídl, můžete si ji stáhnout z následujícího odkazu.

Odkaz na Google Play

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Tomasz Garique Masarik (neregistrovaný)

    Messaging, Calling a Video…. Tyto dvě aplikace jsou dostupné v beta verzi na win 10 mobile tuším už minimálně dva týdny.

    • Potvrzuji. Já Messaging Skype Preview používám na testování. Ale musím říct, že to není úplně odladěné, dělá to chaos v kontaktech, ale…. je to stále preview. Problém je ten, že si skype natáhne všechny kontakty z telefonu a facebook mesangeru, poskládá si je dle křestního jména (příjmení neumí), nerespektuje tituly. To všechno se pak sesynchronizuje do kontaktů mobilu a mám to tam 3x.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).