Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Skype slaví 10 let: Mobilní aplikace se brzy naučí videokonference ve více lidech

Skype slaví 10 let: Mobilní aplikace se brzy naučí videokonference ve více lidech

Včera to bylo přesně deset let, kdy byl spuštěn Skype, zřejmě nejpopulárnější multiplatformní program pro videohovory. Za oněch deset let zprostředkoval Skype téměř 2 biliony bezplatných videohovorů ze všech koutů světa, včetně Mount Everestu i dna oceánu. V posledních letech se provoz Skype zvolna přesouvá na mobilní platformy, o čemž svědčí více než 750 milionů stažení na Androidu, iOS a Windows Phone.

Pro mobilní systémy připravil Microsoft, kterému Skype od roku 2011 patří, dárek v podobě bezplatných skupinových videohovorů. Nová funkce bude dostupná v následujících týdnech, nedočkavci si však mohou zažádat o přístup k ní již nyní na těchto stránkách.

  

Microsoft také pokračuje v rozšiřování své služby Skype Translator, která nabízí hlasový překlad v reálném čase. Službu mohou nově používat všichni uživatelé aplikace Skype pro plochu Windows, prozatím zvládá překlad mezi mandarínskou čínštinou, angličtinou, francouzštinou, němčinou, italštinou, portugalštinou a španělštinou. Microsoft na svém blogu uvedl, že plánuje do Translatoru přidat nové jazyky a rozšířit jeho služby i na ostatní (zřejmě i mobilní) platformy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  10 rokov oslavuje videotelefonovanie na Skype a nie Skype samotný.

 2. Tade (neregistrovaný)

  Skype … největší ostuda MS ve WP. Doufám, že ve W10M se to změnilo.

  • jarpo (neregistrovaný)

   S týmto musím plne súhlasiť! A čo som videl zatiaľ na W10 tak… notifikácie idú ako kedy a ešte to dokopy nič okrem písania nedokáže. Teda napríklad posielanie súborov nehrozí…

  • Jan (neregistrovaný)

   Mozno, ale rovnaky problem mam aj na Androide a iPade. Notifikacie chodia ako sa im chce. A obcas sa zase stane, ze pridu skor na tablet, nez napriklad na desktop. Ale kedze je to od MS, tak nejak s tym pocitam a nechcem sa rozculovat.

  • Tade (neregistrovaný)

   Tak trochu jsem to čekal. Jsou to ignoranti. Zas a znovu nekonečný příběh. Ale alespoň výhoda, že se dá konečně psát na šířku, pokud se nepletu. Problémy na všech platformách … k tomu netřeba komentáře.

   Mně na WP třeba občas visí z ničeho nic upozornění na glance screen a musím otevřít skype. Je to vždy zpožděné upozornění už vybrané zprávy a po otevření aplikace nic nového nepřijde. Navíc se skype seká, když chci vyjet z konverzace do hl. menu skypu. No prostě OSTUDA – jedeme stále ve starých kolejích.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel