Domů » Bleskovky » Skype slaví 10 let: Mobilní aplikace se brzy naučí videokonference ve více lidech

Skype slaví 10 let: Mobilní aplikace se brzy naučí videokonference ve více lidech

Včera to bylo přesně deset let, kdy byl spuštěn Skype, zřejmě nejpopulárnější multiplatformní program pro videohovory. Za oněch deset let zprostředkoval Skype téměř 2 biliony bezplatných videohovorů ze všech koutů světa, včetně Mount Everestu i dna oceánu. V posledních letech se provoz Skype zvolna přesouvá na mobilní platformy, o čemž svědčí více než 750 milionů stažení na Androidu, iOS a Windows Phone.

Pro mobilní systémy připravil Microsoft, kterému Skype od roku 2011 patří, dárek v podobě bezplatných skupinových videohovorů. Nová funkce bude dostupná v následujících týdnech, nedočkavci si však mohou zažádat o přístup k ní již nyní na těchto stránkách.

  

Microsoft také pokračuje v rozšiřování své služby Skype Translator, která nabízí hlasový překlad v reálném čase. Službu mohou nově používat všichni uživatelé aplikace Skype pro plochu Windows, prozatím zvládá překlad mezi mandarínskou čínštinou, angličtinou, francouzštinou, němčinou, italštinou, portugalštinou a španělštinou. Microsoft na svém blogu uvedl, že plánuje do Translatoru přidat nové jazyky a rozšířit jeho služby i na ostatní (zřejmě i mobilní) platformy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments