Domů » Bleskovky » PiPO KB2 není skládací bezdrátová klávesnice k tabletu, ale kompaktní počítač na cesty

PiPO KB2 není skládací bezdrátová klávesnice k tabletu, ale kompaktní počítač na cesty

Značka PiPO u nás není příliš známá, nicméně i na našem trhu seženete několik jejích tabletů s Androidem či Windows. Novinkou této čínské společnosti je dvojice klávesnic, které v sobě obsahují komponenty plnohodnotného (byť méně výkonného) počítače – PiPO KB1 a KB2. My se podíváme na druhou jmenovanou, neboť se jedná o skutečně drobné řešení vhodné na cesty.

pipo-kb2-01_story

PiPO KB2 může na první pohled připomínat tlustší verzi Microsoft Universal Foldable Keyboard (recenze), se kterou má společnou skládací konstrukci. Po otevření této „knížky“ na vás vykoukne šest řad kláves rozdělených v polovině šířky klávesnice kloubem. Že se nejedná o obyčejnou klávesnici, prozradí porty umístěné po obvodu – najdeme zde HDMI, USB 3.0, USB 2.0, microUSB, čtečku paměťových karet a 3,5mm jack na sluchátka.

Pipo KB2 PC, foldable keyboard, battery and WiDi

Uvnitř klávesnice potom tepe procesor Intel Atom, na výběr jsou dvě paměťové varianty – se 2 GB RAM a 32GB úložištěm, případně se 4 GB RAM a 64GB úložištěm. Bezdrátovou konektivitu zastupuje Wi-Fi a Bluetooth, a dovnitř těla se vešel i akumulátor o kapacitě 2 500 mAh. Bohužel prozatím není známé, jak dlouho vydrží tento minipočítač napájet. Operačním systémem je Windows 10.

PiPO KB2 půjde do prodeje nejprve v domovské Číně zhruba v září letošního roku, bohužel cena zatím nebyla oznámena. Klávesnici se zabudovaným počítačem považujeme za velmi pohodlné cestovní řešení, které předčí i Continuum od Microsoftu, neboť dokáže spustit plnohodnotné Windows aplikace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Eman (neregistrovaný)

    Pěkná hračka, když bude za 2 999 Kč tak beru.

  2. Zajímavý kousek, USB vyhnat obraz třeba do iPadu, je z toho i mobilní věc. Výdrž by nemusela být tak tragická, když by se o zobrazovadlo staral akumulátor v tabletu (u monitoru neřešme, očividně jsme u zásuvky…). V zásadě by se dalo napájet i z Power Banky, ale to už se dostáváme do obskurních scénářů, tohle v mekáči rozbalovat nikdo opravdu nebude:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).