Sledujte nás na YouTube

Síťová neutralita: Bavič John Oliver vám ji vysvětlí za 13 minut (video)

O problematice síťové neutrality jsme psali již před několika týdny. Na jedné straně sporu jsou američtí poskytovatelé internetového připojení, například Comcast nebo Verizon, kteří se snaží prosadit zákon, který by jim umožnil vybírat poplatky od webových služeb za to, že k nim uživatele připojí dostatečnou rychlostí. Na straně druhé jsou poskytovatelé obsahu jako třeba Netflix, Google, Microsoft, Facebook a ostatní, kterým záleží na zachování svobodného a neutrálního internetu.

V USA právě probíhá několikatýdenní období, kdy má veřejnost možnost oslovit politiky a vyjádřit svůj názor k připravované legislativě. Problémem je ale fakt, že velká část voličů se o podobnou problematiku nezajímá nebo jí nerozumí. Bavič John Oliver, který na tamní stanici HBO provozuje oblíbenou talk show, se proto rozhodl stylem sobě vlastním své diváky patřičně poučit. Jak se mu to povedlo, můžete vidět na anglicky mluveném videu výše.

Miroslav Havlíček

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *