Domů » Bleskovky » Šetřete peníze, utrácejte Bitcoiny: Microsoft je nově přijímá ve svých digitálních obchodech

Šetřete peníze, utrácejte Bitcoiny: Microsoft je nově přijímá ve svých digitálních obchodech

Těžíte Bictoin a nevíte, za co byste své bohatství utratili? Microsoft dává uživatelům možnost utrácet kryptoměnu Bitcoin ve svých obchodech s digitálním obsahem. Tímto způsobem lze platit za většinu digitálního obsahu – aplikace a hry pro Windows (Phone) a Xbox, hudbu, video apod, hardware nebo předplatné služby Office 365 je však nutné obstarat tradiční cestou.

  

Platby neprobíhají přímo, nejprve je nutné převést si část svých Bitcoinů na svůj účet u Microsoftu, z něhož jsou pak platby strhávány. I tak je Microsoft jednou z prvních velkých technologických společností umožňující platby kryptoměnami. Služba prozatím funguje pouze na území USA, o jejím rozšíření za hranice Ameriky prozatím informace nemáme. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).