Sledujte nás na YouTube

Šetřete peníze, utrácejte Bitcoiny: Microsoft je nově přijímá ve svých digitálních obchodech

Těžíte Bictoin a nevíte, za co byste své bohatství utratili? Microsoft dává uživatelům možnost utrácet kryptoměnu Bitcoin ve svých obchodech s digitálním obsahem. Tímto způsobem lze platit za většinu digitálního obsahu – aplikace a hry pro Windows (Phone) a Xbox, hudbu, video apod, hardware nebo předplatné služby Office 365 je však nutné obstarat tradiční cestou.

  

Platby neprobíhají přímo, nejprve je nutné převést si část svých Bitcoinů na svůj účet u Microsoftu, z něhož jsou pak platby strhávány. I tak je Microsoft jednou z prvních velkých technologických společností umožňující platby kryptoměnami. Služba prozatím funguje pouze na území USA, o jejím rozšíření za hranice Ameriky prozatím informace nemáme. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *