Domů » Bleskovky » Příští sestavení Windows 10 Mobile přinese zlepšení centra akcí a dalších prvků

Příští sestavení Windows 10 Mobile přinese zlepšení centra akcí a dalších prvků

Server mspoweruser.com získal přístup k nejnovějšímu internímu sestavení Windows 10 Mobile z vývojové větve „Redstone“. Microsoft prozatím mnoho novinek z budoucí verze mobilních Windows 10 neprozradil, a tak jsme rádi, že se na pár vylepšení můžeme podívat s předstihem. Novinky si kladou za cíl zvýšit uživatelský komfort, najdeme je v prostředí nastavení, akčního centra, klávesnice, a v neposlední řadě také na zamykací obrazovce.

windows_10_mobile_redstone_action_center

Centrum akcí

Co nového si Microsoft pro centrum akcí připravil? Řazení rychlých přepínačů bude možné předělat dle vaší libosti. Nyní můžete ovlivnit pouze první čtyři (pět, pokud máte větší zařízení) přepínače. Pokud roztáhnete všechny přepínače, pak už nemáte šanci si je uspořádat, což se ovšem nyní změní – poslední sestavení  umožní přesouvání přepínačů dle vašeho přání. Níže si můžete prohlédnout, jak to vlastně bude fungovat.

rychle_prepinace_windows_10_mobile

Nastavení

Menu nastavení je poměrně kontroverzní, oproti Windows Phone 8.1 se vylepšilo řazení, ale celkově je nastavení velmi strohé a nepůsobí moc přívětivým dojmem. To ovšem mění poslední interní sestavení Windows 10 Mobile, v němž podkategorie v sekci nastavení získávají ikony. Vypadá to daleko lépe, nemyslíte?

nastaveni_windows_10_mobileKlávesnice získává nové emotikony

Nové emotikony jsou dostupné v posledním insider sestavení Windows 10 pro stolní počítače, pokud se vám nové emotikony líbí, pak můžete zajásat, dočkáte se jich i ve Windows 10 Mobile.

Windows_10_mobile_emoticons

Zamykací obrazovka získá rychlý přístup k fotoaparátu

Nadpis mluví v podstatě za vše. Na zamykací obrazovce získáte rychlý přístup k fotoaparátu, tuto funkci nejspíš uvítají hlavně uživatelé zařízení bez dedikovaného tlačítka fotoaparátu. Bylo na čase.

camera-button

Gabe Aul na Twitteru prozradil, že nové sestavení s číslem 14322 by mohlo přijít ještě tento týden, veřejnou verzi pak očekáváme v průběhu letošního léta. Jak se vám líbí nová vylepšení, která se pro Windows 10 Mobile chystají?

Daniel Fibikar

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments