Domů » Bleskovky » Servis Apple AirPods: kolik stojí výměna baterie nebo náhrada ztraceného sluchátka?

Servis Apple AirPods: kolik stojí výměna baterie nebo náhrada ztraceného sluchátka?

Už od představení sluchátek AirPods se začalo spekulovat o tom, co dělat, když jednu z pecek ztratíte; dokonce vzniklo originální příslušenství, které má ztrátě zabránit tím, že obě sluchátka spojí drátem. Toto řešení poněkud popírá kouzlo AirPods, avšak kvůli jejich malé velikosti se opravdu může stát, že jedno sluchátko ztratíte. Jak tedy v takovém případě postupovat oficiální cestou?

airpods

Apple na svém webu zveřejnil servisní ceny AirPods, které počítají jak se ztrátou jednoho sluchátka, tak s výměnou akumulátoru v případě poklesu jeho kapacity.

Model Servis baterie Pozáruční servis Ztráta
AirPods $49 každé sluchátko $69 každé sluchátko $69 každé sluchátko
Nabíjecí pouzdro $49 $69 $69

Bohužel česká mutace ceny neobsahuje, takže si musíme vystačit z prostým přepočtem z amerických cen. Záruční výměna baterie při náhlém poklesu kapacity je pochopitelně zdarma. Za výměnu v záruční době z důvodu opotřebování běžným používáním se v USA platí poplatek 49 dolarů (asi 1 300 korun bez DPH), pozáruční servis pak přijde na 69 dolarů (asi 1 800 korun bez DPH); to je rovněž cena za zbrusu nové sluchátko. Totožné ceny platí i pro opravu nebo výměnu nabíjecího pouzdra. Na ztrátu sluchátek si tak dejte pozor, ať nedopadnete jako postavičky v reklamní parodii Conana O’Briena.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin
Anonym
Martin

OMG!

BraveMaxton
Uživatel
BraveMaxton

???? čekal někdo něco jiného? ????????

Matte
Anonym
Matte

Nechápu nesmyslnost stejné pozáruční ceny za servis a za nové sluchátku. Proč bych dával staré sluchátko do servisu za cenu kdy můžu mít sluchátko nové? Každopádně ty ceny jsou dobrý výdrb se zákazníkem….

Mirek
Anonym
Mirek

Jenom pockej, UNI ti vysvetli ze to je dobre pro Apple, a tim padem i pro zakaznika :)

uni
Uživatel
uni

Už jsem tu:) Cena při ztrátě je 69, je jedno zda při záruce či po. Když budeš potřebovat po záruce výměnu, stojí to stejně.
Jsou to dva úkony, chceš opravit mimozáručně, 69.
Chceš náhradu za ztrátu kdykoli, 69.
Co je špatně?

Mirek
Anonym
Mirek

Supr, na tve komentare se vzdy tesim jako na dalso pokracovani uspesneho sitcomu:D

uni
Uživatel
uni

To je dobře. A špatně je tedy co?

Matte
Anonym
Matte

Tak v tom případě je všechno v naprostém pořádku :) Gratuluji Applu ke skvěle zmáknutému marketingu. To se opravdu jen tak nevidí… :)
Jenom jestli neudělali chybu v ceně servisu baterie. Nemělo tam být taky $69?

JP23
Uživatel
JP23

@Matte: Mělo, zbytečně vyměkli, já bych dal všude 69, aspoň by se to líp pamatovalo :)

q
Anonym
q

@JP23: Ja bych to zaokrouhlil na 100 dolaru, kdo si ma pamatovat

tzrt@seznam.cz
Anonym
tzrt@seznam.cz

Zaplať pánbůh za 3,5 mm jack. při dobrém vybírání nou name sluchátek lze narazit na velmi slušná sluchátka za dvěstě páďo, která dokáží hrát lépe jak sluchátka za tisíce. Tohle je na pikaču.

Slim84
Uživatel
Slim84

Vypada to ze pri cene 69USD za opravu baterky a 69USD za vymenu jednoho sluchatka, ze oprava baterie znamena defacto to, ze vam daji nove sluchatko, pri pohledu na konstrukci toho sluchatka je to vic nez pravdepodobne. Prichazi ale jina otazka, kdyz vam po roce vymeni jedno sluchatko, tak to nove bude hrat jinak jelikoz nebude jeste tak vyhrane. Kazdopadne za tu cenu si ty zvukove prumerny sluchatka muzou nechat, ja drat nevimenim :)

uni
Uživatel
uni

Aku je za 49. Mam pocit, že lidem z nějakého záhadného důvodu u tohoto článku nefunguje mozek:) Vyhranost doženeš, zde to bude i rychlé. Spíše, že budou mít odlišnou výdrž.

Matte
Anonym
Matte

Tak důležité je, že vám ten mozek stále dobře funguje a dokážete omyly a předsudky ostatních uvést vždy na pravou míru. Diskutující tady si to asi dostatatečně neuvědomují, že právě vy a váš názor vyvažují jazýček vah této diskuze. Jinak by se to tady zvrhlo v naprostý hate proti firmě Apple a jeho dokonalým výrobkům a bezchybným službám. Díky vám!

Petr
Anonym
Petr

uni: Tobě mozek přestal fungovat s existencí Apple.