Domů » Bleskovky » Servis Apple AirPods: kolik stojí výměna baterie nebo náhrada ztraceného sluchátka?

Servis Apple AirPods: kolik stojí výměna baterie nebo náhrada ztraceného sluchátka?

Už od představení sluchátek AirPods se začalo spekulovat o tom, co dělat, když jednu z pecek ztratíte; dokonce vzniklo originální příslušenství, které má ztrátě zabránit tím, že obě sluchátka spojí drátem. Toto řešení poněkud popírá kouzlo AirPods, avšak kvůli jejich malé velikosti se opravdu může stát, že jedno sluchátko ztratíte. Jak tedy v takovém případě postupovat oficiální cestou?

airpods

Apple na svém webu zveřejnil servisní ceny AirPods, které počítají jak se ztrátou jednoho sluchátka, tak s výměnou akumulátoru v případě poklesu jeho kapacity.

Model Servis baterie Pozáruční servis Ztráta
AirPods $49 každé sluchátko $69 každé sluchátko $69 každé sluchátko
Nabíjecí pouzdro $49 $69 $69

Bohužel česká mutace ceny neobsahuje, takže si musíme vystačit z prostým přepočtem z amerických cen. Záruční výměna baterie při náhlém poklesu kapacity je pochopitelně zdarma. Za výměnu v záruční době z důvodu opotřebování běžným používáním se v USA platí poplatek 49 dolarů (asi 1 300 korun bez DPH), pozáruční servis pak přijde na 69 dolarů (asi 1 800 korun bez DPH); to je rovněž cena za zbrusu nové sluchátko. Totožné ceny platí i pro opravu nebo výměnu nabíjecího pouzdra. Na ztrátu sluchátek si tak dejte pozor, ať nedopadnete jako postavičky v reklamní parodii Conana O’Briena.

Apple's New AirPods Ad - CONAN on TBS

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments