Screenshoty z Galaxy S4 odkrývají nové funkce a vylepšení

Příští čtvrtek se nezadržitelně blíží a Samsung má stále větší problémy udržet informace o jeho vlajkovém modelu pod pokličkou. Čím dál více partnerů a osob z řad operátorů dostává do rukou předprodukční kusy smartphonu Galasy S4, což následně vedlo k únikům několika snímků, které údajně odhalují některé z jeho stěžejních parametrů a funkcí. První várka otisků obrazovek pochází z Izraele a potvrzují přítomnost 13Mpx fotoaparátu a čtyřjádrového procesoru s taktem 1,8 GHz.

   

Pokud nás sledujete pravidelně, tak jste jistě zaznamenali dřívější spekulace, které hovořili o tom, že Samsung Galaxy S4 bude pohánět osmijádrový procesor Exynos 5 Octa. Pokud jste se těšili na přítomnost tohoto čipsetu s architekturou big.LITTLE, tak ještě nezoufejte. V tuto chvíli totiž není zcela jasné, zda operační systém Android dokáže tento typ procesoru korektně definovat a proto tu stále jistá šance existuje. Další snímky potvrzují operační paměť s kapacitou 2 GB a 5“ displej s rozlišením 1080 x 1920 pixelů.

   

Ostatní snímky z obrazovky smartphonu opět zopakovali inteligentní funkci posouvání Smart Scroll, která má umět analyzovat pohyby očí uživatele a na základě toho posouvat zobrazovaný obsah. Další funkcí, která má Galaxy S4 odlišovat od zbytku konkurence se zřejmě stane Smart Pause. Ta opět využívá čelní kamerky a bude schopna pozastavit spuštěné video přesně ve chvíli, kdy uživatel odkloní svůj zrak od displeje. Osobně jsem však nejvíce zvědavý, jak se výše popsané funkce podepíší na energetické náročnosti.

   

Za předpokladu, že se nejedná o mylné informace, tak se máme opravdu na co těšit. Jak se zdá, tak největší tajemství jednoho z nejočekávanějších smartphonů letošního roku se začínají rozplývat a otazník již visí pouze nad designem a cenou. Připomínáme, že premiéra nové vlajkové lodi se uskuteční 14. března v New Yorku, kde nebude chybět ani naše redakce, abychom vám mohli nabídnout aktuální zpravodajství přímo z místa dění.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku