Domů » Bleskovky » Šéf Microsoftu: Podíl mobilních Windows je neudržitelný, ale není měřítkem úspěchu

Šéf Microsoftu: Podíl mobilních Windows je neudržitelný, ale není měřítkem úspěchu

V poslední den loňského roku poskytl generální ředitel Microsoftu Satya Nadella rozhovor serveru BuzzFeed, který si můžete pustit v následujícím zajímavě nastříhaném 360° videu. Kromě formy je ale zajímavý i samotný obsah rozhovoru, který se točil mimo jiné kolem mobilních Windows 10.

Nadella souhlasí s tvrzením, že aktuální podíl mobilních Windows 10, který činí 1,7 %, je neudržitelný, avšak zároveň uvedl, že není správné, pokud je úspěch měřen pouze sledováním podílu. Není prý důležité, jaký podíl má Xbox nebo HoloLens, důležité je, že všechna zařízení jsou svázána jedním uzlem. Někteří uživatelé budou používat například pouze jedno, či dvě zařízení platformy, avšak Microsoft chce nabídnout jednotnou zkušenost na všech typech zařízení.

  

Ředitel Microsoftu maximálně věří úspěchu Windows 10 a doufá, že nový systém naláká zpět elitní vývojáře, kteří aktuálně dávají přednost Androidu či iOS. Pomoci má opět široká škála zařízení, například HoloLens nebo Xbox, který je po posledním updatu víceméně počítač s Windows. Operační systém Windows 10 je aktuálně nainstalován na 200 milionech zařízení (více informací), Microsoft si loni stanovil neskromný cíl rozšířit svoji platformu do dvou let na miliardu zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
93 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments