Domů » Bleskovky » Samsung zvládné vyrobit 1,5 milionu flexibilních displejů za měsíc

Samsung zvládné vyrobit 1,5 milionu flexibilních displejů za měsíc

Samsung před nedávnem slíbil, že odhalí první telefon, který bude užívat flexibilní AMOLED displej, již tento měsíc. Korejský gigant neoznámil žádné další podrobnosti o zařízení. Spekulace říkají, že by se mohlo jednat o zařízení se čtyřpalcovou obrazovkou a specifikace budou odpovídat střední třídě, nebo to bude modifikovaná varianta současné vlajkové lodi Galaxy Note 3 (videorecenze).

Další důležitou otázkou je, kolik zařízení má v plánu Samsung prodat. Podle serveru The Korea Herald, dokáže v nejlepším případě vyprodukovat 1,5 milionu panelů za měsíc. Pokud tedy továrna do konce roku pojede na plný výkon, bude Samsung schopný dodat na trh 4,5 milionu zařízení s flexibilním displejem.

Jestli jste nadšenci a chcete nejnovější technologie, tak vás limitované množství jistě nepotěší. Na druhou stranu je to dostatek zařízení, aby Samsung demonstroval výhody flexibilních displejů a marketingově připravil půdu pro vyšší produkci. Jednou z předností je lepší odolnost oproti klasickým skleněným displejům, která je sama o sobě značným zlepšením. Všichni víme jak jsou nepříjemné a nákladné opravy zničených obrazovek. S flexibilními panely ale neexperimentuje jen Samsung, vlastní zařízení údajně chystá i LG a u ubou gigantů se schyluje k vzájemnému souboji o to, kdo smartphone s flexibilním displejem jako první uvede na trh.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).