Domů » Bleskovky » Samsung zveřejnil finanční výsledky za minulý kvartál. Prodeje smartphonů poklesly

Samsung zveřejnil finanční výsledky za minulý kvartál. Prodeje smartphonů poklesly

Korejský gigant Samsung Electronics zveřejnil výsledky svého hospodaření za poslední čtvrtletí. Firmě jako celku se dařilo skvěle, tržby narostly na 65,46 bilionů wonů (asi 1,29 bilionů korun), provozní zisk se zvedl o 20,9 procent na 17,57 bilionů wonů (asi 352 miliard korun).

Telefony vydělaly méně než v předchozích čtvrtletích

Mobilní divize bohužel nevykázala takové výsledky, jaké by si představovala. Zejména kvůli zvýšení marketingových nákladů a poklesů prodejů telefonů ve střední a nižší třídě vykázala mobilní divize menší zisk než loni. Dařilo se údajně vlajkovým modelům, zejména Galaxy Note9 (recenze). V tomto čtvrtletí Samsung očekává, že se budou lépe prodávat smartphony vyšší střední třídy Galaxy A7 a A9, kvůli vysokým nákladům na marketing však mají zisky z prodeje smartphonů opět meziročně poklesnout.

Naštěstí se dařilo ostatním divizím, které se okolo smartphonů točí. Polovodičové odvětví Samsungu vygenerovalo o 78 procent vyšší zisk než ve stejném období v loňském roce, a to díky zvýšeném zájmu o DRAM čipy a paměťové moduly. Bilion korejských wonů také do společné kasy přinesla displejová divize.

Příští rok ohebný telefon a 5G

Samsung při ohlašování finančních výsledků také potvrdil, že v příštím roce přestaví ohebný smartphone a telefony s podporou sítí 5G. V prvním případě si bude muset pospíšit, podle @evleaks má v plánu svůj první ohebný telefon předvést LG, a to už na lednovém veletrhu CES v Las Vegas.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
21 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments