Domů » Bleskovky » Samsung vítězí na plné čáře. Nejprodávanějším Androidem je Galaxy S7 edge

Samsung vítězí na plné čáře. Nejprodávanějším Androidem je Galaxy S7 edge

S loňským modelem Galaxy S6 (edge) Samsung na příliš vysoká prodejní čísla nedosáhl, u letošního S7 (edge) je tomu přesně naopak. Samsungu se podle posledních odhadů společnosti Strategy Analytics podařilo obsadit první tři místa v žebříčku nejprodávanějších mobilních telefonů se systémem Android. Samsung by však neměl usnout na vavřínech – čínská konkurence je totiž ve střehu.

Už v letošním prvním pololetí se jihokorejskému gigantovi podařilo prodat na 13,3 milionu kusů Galaxy S7 edge (recenze), což představuje 2,3% podíl na celkových prodejích telefonů s Androidem. Za tímto úspěchem stojí podle ředitele Strategy Analytics Neila Mawstona zahnutý displej telefonu, který uživatelům přináší větší komfort a více možností v ovládání telefonu.

Na druhém místě se překvapivě umístil model Galaxy J2, který svým vzhledem a parametry tak trochu připomíná legendu Galaxy S3. „Jé dvojek“ se za letošní první půlrok prodalo 13 milionů. Třetí místo obsadil topmodel Galaxy S7, kterých se za stejnou dobu prodalo 11,8 milionu.

Analytici však nad jihokorejským Samsungem varovně kývou prstem, neboť čínská konkurence dokáže zatopit i těm největším firmám. V těsném závěsu je například model P9 od společnosti Huawei nebo také v České republice méně známé telefony z dílen společností Oppo (R9), Vivo (X7) a Xiaomi.

Samsung Galaxy S7 edge: Recenze

Androidu se letos jednoduše daří, což dokazuje i celkový počet zařízení, které „zelený robot“ pohání. Zatímco v prvním pololetí roku 2015 bylo expedováno na 552,2 milionů zařízení s Androidem, letos jich je za stejné období o 5 % více (577,3 milionů). Naopak horší situace se odehrává u konkurenční společnosti Apple. Globální dodávky iPhonů se systémem iOS meziročně klesly až o 16 %. V prvním pololetí roku 2015 dodal Apple 108,7 milionu telefonů, přičemž ve stejném období letošního roku to bylo „jen“ 91,6 milionu.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments