Domů » Bleskovky » Samsung údajně plánuje oslabit vlajkové řady S a Note. Prim mají hrát skládačky

Samsung údajně plánuje oslabit vlajkové řady S a Note. Prim mají hrát skládačky

Už několik let po sobě nám Samsung servíruje dvakrát do roka nové vlajkové smartphony – na jaře řada Galaxy S, na podzim řada Galaxy Note. Dokud každou z těchto řad tvořil jeden, maximálně dva modely, dalo se hovořit o přehlednosti portfolia, jenže v poslední době to je samé Pro, Ultra, Lite nebo Fan Edition, a najednou je těch vlajkových lodí nějak moc. A to ještě nehovoříme o prémiových modelech s ohebnými displeji.

Samsung Galaxy Z Fold 2 11
Samsung Galaxy Z Fold 2 (recenze)

Galaxy S a Note mají jít do oslabení, přesilovku budou hrát skládačky

Z tohoto důvodu Samsung údajně plánuje svoji paletu zařízení promíchat, přičemž podle informátora Ice Universe by se tak mohlo stát už v příštím roce. V něm bychom měli být svědky postupného ústupu vyšších modelů řady Galaxy A, které by měly nahradit právě modely Galaxy S a Note. Koneckonců už na letošním Galaxy Note 20 je vidět, že Samsung sáhl k drastickému ořezávání nákladů, u řady Galaxy S21 máme očekávat to samé.

Na špici Samsungu se mají vyhoupnout skládací smartphony řady Galaxy Z, kterých Samsung pro příští rok plánuje hned několik. Tyto telefony budou pravděpodobně dostávat všechny nové funkce a technologické vychytávky jako první, příští rok bychom se dokonce měli dočkat první „skládačky“ s podporou stylusu S Pen. Jsme zvědaví, zda se postupné oslabování řad Galaxy S a Note projeví i na jejich nižší prodejní ceně. Nebo si máme pomalu zvykat dávat za vrcholové smartphony 40 tisíc a více?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. To dáva logiku no o telefóny o ktoré nie je záujem majú hrať prim … Geniálny ťah

    • Ak by mal napríklad fold stylus tak je to určite lepšia voľba ako note a tie peniaze navyše by za to stáli

    • neznamená, že když seš socka a nemáš na to, že o to není zájem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).