Domů » Bleskovky » Samsung testuje Android 7.1. Dostanou jej telefony ještě před Androidem O?

Samsung testuje Android 7.1. Dostanou jej telefony ještě před Androidem O?

Poslední stabilní verze Androidu je aktuálně týden starý Nougat 7.1.2 (více informací), ten však pohání pouze vybraná zařízení Google Nexus a Pixel. Většina nových smartphonů, včetně nedávno představených vlajkových Samsungů Galaxy S8 a S8+, dostala do základu osm měsíců starý Android 7.0. Dočkají se novějšího Nougatu, nebo budou muset podstoupit dlouhé čekání na chystaný Android O?

nougat-7-1-header

V případě Samsungu se aktuálně se pravděpodobněji jeví odpověď A, nejnovější APK soubory vybraných aplikací korejského výrobce (např. Health, Game Tuner) totiž přidávají podporu pro Android 7.1, a to i přesto, že zatím žádný smartphone od Samsungu tento systém nepodporuje. Pochopitelně dokud korejský gigant neoznámí aktualizaci sám, pohybujeme se pouze v oblasti spekulací.

Android O Developer Preview: co je nového? (přehled funkcí)

Na druhou stranu čekání na Android O by bylo velmi dlouhé, představen bude teprve příští měsíc na vývojářské konferenci I/O, dokončen bude patrně někdy na podzim, tudíž do prvních telefonů se dostane nejdříve před Vánoci. Vydávání desetinkových aktualizací není v případě Androidu příliš dobrá cesta, neboť Google tímto většinu smartphonů odsuzuje k neaktuálnosti systému a k větší fragmentaci platformy. Snažit by se přitom měl o opak.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Bla, Bla, Bla ….

  2. Dneska je 12.4 a ja mam porad na S7 bezpecnostni zaplatu z 1.ledna 2017. Takze dle toho usuzuji, ze 7.1 bude, ale az vyjde android 9.0. U Samsungu je na vse cas

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).