Domů » Bleskovky » Samsung chystá 12″ tablet s Windows 10. Dočkáme se na CESu?

Samsung chystá 12″ tablet s Windows 10. Dočkáme se na CESu?

Mobilní svět Samsungu je z velké části poháněn operačním systémem Android, pouze několik zařízení (zejména nositelná elektronika) je postavena na vlastním systému Tizen. Korejský gigant v minulosti podnikl i několik výletů do oblasti Windows, avšak jednalo se spíše o nesmělé pokusy. Nyní se zřejmě chystá premiéra Samsungu v rodině mobilních zařízení se systémem Windows 10.

Starší Samsung ATIV Tab, jenž využíval nepříliš úspěšný systém Windows RT 

Certifikace Wi-Fi schválila 12″ tablet Samsung SM-W700 s Windows 10, o němž jsme poprvé psali již v srpnu letošního roku. Tablet bude podporovat konektivitu skrze Wi-Fi a, b, g, n, ac, více specifikací však certifikace neodhalila.

 

Spekuluje se o Super AMOLED displeji s rozlišením 2 560 × 1 600 nebo 3 840 × 2 400 pixelů, procesoru Intel Core M se 4 GB RAM a o podpoře dotykového pera S-Pen. K představení by mohlo dojít již příští týden v rámci veletrhu CES v Las Vegas.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. kolemjdoucí (neregistrovaný)

  Všechna zařízení s Windows, která disponují pouze „4GB“ operační paměti, jsou odsouzena k neustálému swapování. Prakticky jim dojde volná paměť už po startu Windows a spuštění internetového prohlížeče s pár otevřenými okny.

  Jsem z toho rozčarován, protože 9 z 10 nově prodaných počítačů má pouze 4GB RAM a konvertibilní zařízení bez možnosti jejího rozšíření. Nejenom, že to po zaplnění RAM výrazně zpomalí systém, ale výrazně zkrátí životnost disků a v případě zničených SSD integrovaných na deskách u konvertibilních notebooků to znamená jediné, vyhodit a koupit nový notebook. 2,5 roku a jde to do háje. Tablety bývají totiž v provozu mnohem déle času než desktop PC. Windows jsou ve srovnání s Androidem mnohem žravější na paměť. U tabletů s Windows je problém i v samotných discích se směšně malou kapacitou 32GB – 64GB. V případě té nižší jsem se setkal i s tím, že na novém zařízení nebylo možné nainstalovat téměř žádný melinko objemnější program, protože 12GB měl obnovovací oddíl 4GB-6GB obsadil swap.

  • veigy (neregistrovaný)

   Netušil jsem kolik výblitků se vejde do jednoho komentáře :D

  • RadekLaz (neregistrovaný)

   Předpokládám, že 12″ tablet s M architekturou procesoru asi nebude nikdo používat na složitou grafiku nebo náročnější hry. Já mám Vaio Duo 13, na kancelářskou práci a jednodušší grafiku, má 4GB RAM, 128GB SSD. Ještě se mi nestalo, že bych byl omezen velikostí pamětí. Pracovní data ukládám na SSD a OneDrive a média mám na SD kartě. 4GB RAM naprosté většině uživatelů tabletů bude postačovat ještě pár let.

   Je pravda, že například hojně užívaný program AutoCAD od verze 2015 (64) vyžaduje pro otevření více oken 6GB RAM a obdobné to asi bude i u jiných graficky náročnějších programů, ale pro ty asi tento tablet určen není.

   Na druhou stranu se ke kritice připojuji. Když si kupuji novou mašinku pro práci, měla by mít špičkovou výbavu aby byla aktuální a použitelná alespoň na dva roky a ne průměrnou, která bude za rok nepoužitelná. Ale jak jsem psal výše, to není případ tohoto tabletu.

  • l0lz (neregistrovaný)

   dobra blbosť… Na surface pro 3 s 4GB ram som sa nikdy nedostal nad 3.5, a to na nom použivam Archicad

 2. mas0n (neregistrovaný)

  Tohle je docela zajimave. Ja mam „stary“ Surface Pro 2 a pouhe 4GB RAM, a taky se mi nestalo, ze by pamet dosla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *