Domů » Bleskovky » Samsung chystá 12″ tablet s Windows 10. Dočkáme se na CESu?

Samsung chystá 12″ tablet s Windows 10. Dočkáme se na CESu?

Mobilní svět Samsungu je z velké části poháněn operačním systémem Android, pouze několik zařízení (zejména nositelná elektronika) je postavena na vlastním systému Tizen. Korejský gigant v minulosti podnikl i několik výletů do oblasti Windows, avšak jednalo se spíše o nesmělé pokusy. Nyní se zřejmě chystá premiéra Samsungu v rodině mobilních zařízení se systémem Windows 10.

Starší Samsung ATIV Tab, jenž využíval nepříliš úspěšný systém Windows RT 

Certifikace Wi-Fi schválila 12″ tablet Samsung SM-W700 s Windows 10, o němž jsme poprvé psali již v srpnu letošního roku. Tablet bude podporovat konektivitu skrze Wi-Fi a, b, g, n, ac, více specifikací však certifikace neodhalila.

 

Spekuluje se o Super AMOLED displeji s rozlišením 2 560 × 1 600 nebo 3 840 × 2 400 pixelů, procesoru Intel Core M se 4 GB RAM a o podpoře dotykového pera S-Pen. K představení by mohlo dojít již příští týden v rámci veletrhu CES v Las Vegas.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments