Sledujte nás na YouTube

Samsung si zaregistroval značku Galaxy Hit: Konkurence pro PadFone?

Společnost Samsung si nechala zaregistrovat u US Patent and Trademark Office novou ochrannou známku Galaxy Hit, která by podle popisu mohla zahrnovat několik kategorií zařízení – digitální fotoaparáty, chytré telefony, tablety PC.

 

Den po Štědrém dnu již Samsung obdržel od komisaře úřadu „Oznámení o zveřejnění” s tím, že má na registraci ochranné známky Galaxy Hit nárok.

 

Na základě popisu a dřívějších níže popsaných událostí se spekuluje, že by se mohlo jednat o tablet, do něhož je možné umístit smartphone, čili podobné zařízení, jakým je například ASUS PadFone. První spekulace tohoto typu se objevily již dříve. 9. července letošního roku získala jihokorejská společnost designový patent, který popisuje „terminál pro bezdrátovou komunikaci”. Nejzajímavější na něm je bezpochyby obrázek číslo 9, který je slovně popsán jako “Zadní pohled na terminál pro bezdrátovou komunikaci, ilustrující příklad, jak může být zasunut do tabletu.”

 

Zajímavé je také podivné tvarování onoho terminálu, kdy horní hrana zařízení se náhle rozšiřuje do stran.

 

Ať je skutečnost jakákoliv, sluší se připomenout, že ne všechny zaregistrované patenty se automaticky stávají realitou. Ať tedy Samsung Galaxy Hit představuje jakékoliv zařízení nebo skupinu zařízení, nemusí to nutně znamenat, že produkty pod tímto jménem budou představeny v brzké době. Například ochranná známka chytrých hodinek Galaxy Gear byla představena dávno před tím, než byly hodinky skutečně uvedeny na trh.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. .... (neregistrovaný)

    Počkať , ešte kus…… Mám pocit že Galaxy Shit je ešte

    volné a výstiznejšie :-D

  2. Velda (neregistrovaný)

    Snad si to stihl Asus patentovat…

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *