Samsung si patentoval smartphone, který obtočíte kolem zápěstí

Na zcela ohebné smartphony si ještě nějaký čas počkáme, byť výrobci v této oblasti vyvíjí značné úsilí. S prvním ohebným smartphonem může přijít kdokoliv, Lenovo loni dokonce již ukázalo funkční koncept (více informací), přesto jsou velké naděje vkládány zejména do Samsungu. Ten podle posledních informací připravuje skládací telefon s plochými displeji, a za zavřenými dveřmi také testuje dvě varianty ohebných zařízení – s vnitřním a vnějším displejem. Druhý koncept si dokonce nechal Samsung patentovat.

samsung-patent-3

Zařízení na snímcích vypadá podobně jako prototyp Lenova, pokud tedy někdy dojde k naplnění patentové přihlášky, dočkáme se smartphonu, který lze obtočit okolo zápěstí a proměnit jej v široký náramek s displejem po celém těle.

Skládací telefony: Hudba budoucnosti, nebo jen výstřelek do prázdna?

Poměrně zvláštně se může jevit druhá patentová přihláška popisující chytrý „náramek“ s dvojitým páskem a širokou škálou využití. K ovládání má sloužit netradičně právě ona dvojice pásků, respektive jejich vzájemná poloha.

samsung-patent-1

S pásky však má jít dělat i další kouzla, například obmotat kolem krku, případně pásek někam zavěsit a využít různé scénáře, jako např. poslech hudby.

samsung-patent-2

Poslední odhalený patent již tak nereálný není, jedná se o konfiguraci dvoučočkového fotoaparátu, přičemž širokoúhlý fotoaparát má snímat pohybující se objekty v popředí, zatímco teleobjektiv má zaznamenávat zbývající obraz.

dual-lens

Nutno podotknout, že žádný z těchto patentů nakonec nemusí být naplněn.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel