Domů » Bleskovky » Samsung si baterie pro Note7 testoval ve vlastních laboratořích. Mohlo zde dojít k pochybení?

Samsung si baterie pro Note7 testoval ve vlastních laboratořích. Mohlo zde dojít k pochybení?

Jak jsme vás již nedávno informovali, problémy telefonu Note7 přerostly do takových rozměrů, že se Samsung rozhodl pro zastavení výroby a stažení produktu z prodeje. Aktuálně probíhající vyšetřování je však zatím ve slepé uličce, neboť se Samsungu stále nepodařilo najít skutečnou příčinu problému – problém, který způsoboval vznícení baterie se totiž zatím v testovacích centrech nepodařilo nasimulovat. Poslední indicie však nasvědčují tomu, že k pochybení mohlo dojít během interní testování akumulátorů v laboratořích společnosti.

note7

Američtí poskytovatelé služeb přitom striktně nařizují testování ve specializovaných laboratořích. Po celém světě lze pak nalézt celkem 28 takto vybavených zařízení. Ty pak testují odolnost baterií během několika scénářů, ať už je to jejich nabíjení nebo i v extrémních tepelných podmínkách. Baterie pak před jejich využitím musejí splnit několik standardů.

Testování baterií však v případě Galaxy Note7 (& předchozích modelů) probíhalo v laboratořích Samsungu, které samozřejmě mají platnou certifikaci CTIA a Samsung je provozuje již od roku 2009. V minulosti stejné centra provozovalo i Lenovo či Microsoft, nicméně Samsung je nyní jediný z výrobců, který centra provozuje nadále, ostatní výrobci již využívají externích certifikovaných laboratoří.

Smutný příběh Note7: Je načase najít tabletofonům od Samsungu nové jméno?

Na výsledky vyšetřování a oficiální stanovisko Samsungu si ještě nějaký čas budeme muset počkat, ale už teď je zřejmé, že testovací laboratoře společnosti budou pod ještě větším dohledem, aby se podobný incident, který Samsung přijde na stovky miliard korun v budoucnu již neopakoval.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

4 komentářů

  1. Stále se neví zda je ma vine jen baterie, poslední články vsak směřují k tomu ze je problém někde na desce a její špatný návrh, to ze maji tendenci hořet i vyměněné kusy kam Samsung dal patrně jiný článek tomu i nasvědčuje.

  2. Samsung.. jo to je ta firma, od ktery mam pracku a lednicku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).