Domů » Bleskovky » Samsung prozradil, kdy pro své smartphony uvolní Android 10

Samsung prozradil, kdy pro své smartphony uvolní Android 10

Samsung aktuálně na vybraných vlajkových modelech (Galaxy S10, Note 10…) testuje beta verze systému Android 10. Jen pro řadu Galaxy S10 už vyšlo sedm betaverzí a zatím to nevypadá, že by tohle číslo mělo být konečně. Oficiální termín vydání finální verze Androidu 10 pro smartphony tohoto jihokorejského giganta zatím zveřejněn nebyl. Původně se spekulovalo o začátku prosince, nicméně izraelská pobočka Samsungu nyní přišla s novými informacemi. Ty byly zveřejněny (odkaz) přímo v oficiální aplikaci Samsung Members, proto je lze brát za věrohodné.

Galaxy S10 Android 10

Vše zatím nasvědčuje tomu, že finální Android 10 pro smartphony Galaxy Note 9, Galaxy s10e, S10, S10+ a Galaxy Note 10 & 10 Plus dorazí během ledna příštího roku. Galaxy S9 a S9 by se aktualizace měly dočkat během dubna, stejně tak Galaxy A50 a Galaxy A70.

Galaxy S10 Android 10
Redakční Samsung Galaxy S10+ s Androidem 10 a One UI 2.0

V březnu má Android 10 dorazit na Samsung Galaxy A80. Majitelé nejlevnějších modelů Galaxy A10, A10s, A20 a A30s si počkají až do května. V dubnu se Androidu 10 dočká i tablet Galaxy Tab S6, později pak Galaxy Tab A 10.5.

Není také vyloučeno, že harmonogram globální aktualizace bude mírně odlišný od toho pro Izrael. Stále je prý ve hře možnost, že by se vlajkové modely řady S10 a Note 10 mohly aktualizace dočkat ještě do konce letošního roku.

Takhle vypadá One UI 2.0 na Androidu 10.0

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pavel-DC
Uživatel
Pavel-DC

Tak to mně zajímá … jak jste sakra přeložili ty měsíce, když je písmo meziplanetární. 😄 Mám od Samsungu řadu 9 a je mi na A9 velmi dobře. Únor je supr, když pominu, že některé značky už jedou na A10. 😄

Kyklop
Anonym
Kyklop

Stačí si rozkliknout nějakou zahraniční stránku, tam už ty názvy měsíců jsou přeložené, tak podle toho asi redaktor postupoval. Žádnou velkou vědu za tím nehledej, Pavle.

Pavel-DC
Uživatel
Pavel-DC

Nehledám, bylo to jen pro vyvolání úsměvu na rtech. Prostě zajímavé čtení, ta tabulka. 😄 Kdyby stihly A10 do řady S9, S10, byly by to velmi příjemné Vánoce. Beta je snad už ve verzi 7. Buď je v ní hodně chyb, nebo jedou do finále. No uvidíme, já nemám problém čekat. Radši odladěnost, než řešit nějaké anomálie. Teď nemám na A9 problém s ničím, preferuji raději brzké měsíční zabezpečení, protože telefon je moje brána k placení a do své banky, takže bezpečnost je pro mně vším.

MirekP.
Anonym
MirekP.

Tak super, těším se na novou verzi pro S9!