Domů » Bleskovky » Samsung naznačuje: Galaxy S8 přijde pouze ve variantě se zakřiveným displejem

Samsung naznačuje: Galaxy S8 přijde pouze ve variantě se zakřiveným displejem

Loni Samsung začal tradici vydávat své vlajkové smartphony ve dvou verzích – s plochým nebo oboustranně zahnutým displejem. U Galaxy S6 korejský výrobce špatně odhadl vysoký zájem o zakřivenou variantu a spousta plochých modelů mu zůstala na skladě, s Galaxy S7 již výrobu zahnutých modelů nepodcenil a Galaxy S7 edge se letos po právu stal nejprodávanějším smartphonem se systémem Android – prodalo se ho 13,3 milionů kusů (více informací).

samsung-galaxy-S7-edge-leak

Sázka za zakřivený displej evidentně vyšla a je tak docela možné, že příští rok se již „ploché“ verze vůbec nedočkáme. Naznačil to sám šéf mobilní divize Samsungu Don-jin Koh, který v nedávném rozhovoru prozradil, že je zvažováno učinit zahnutý displej identifikačním prvkem řady Galaxy S, díky němuž bude společnost schopná poskytnout uživatelsky přívětivé funkce a celkově odlišnou uživatelskou zkušenost.

Galaxy_Note_7

Podobný krok Samsung učinil u tabletofonu Galaxy Note7, který přišel rovněž pouze v zahnuté variantě, kterou navíc vůbec poprvé nezmiňuje slůvkem edge v názvu. V budoucnu by tak mohlo být automatické, že Samsung Galaxy S a Note = zakřivený displej. A nebo do výběru konečně vstoupí smartphony s ohebnými displeji?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments