Domů » Bleskovky » Samsung na konferenci Google I/O plánuje představit chytré hodinky na platformě Android Wear

Samsung na konferenci Google I/O plánuje představit chytré hodinky na platformě Android Wear

Příští týden (od 25. června) začíná další ročník vývojářské konference Google I/O, na které bychom se měli dočkat například představení nové verze Androidu, ale také celé řady zařízení. Podle serveru CNET by zde Samsung měl představit vlastní chytré hodinky na platformě Android Wear. Podle zdroje jihokorejský výrobce pracuje rovnou na dvou variantch – jedna má běžet na procesoru od Qualcommu, druhá na vlastním čipu od Samsungu (Exynos).


Ilustrační obrázek

Je také docela možné, že Samsung využije osvědčený koncept z hodinek Gear 2/Gear 2 Neo (recenze), avšak Tizen nahradí právě Android Wear. A kdo ví, třeba se v budoucnu majitelé Gear 2/Gear 2 Neo dočkají aktualizace, kde Tizen vystřídá právě Android Wear. Podobně to Samsung udělal už u první generace hodinek Galaxy Gear, kde nedávno nahradil Android Tizenem (více informací).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. Jen by mě zajímalo, kdy jim pak Samsung přepíše Android na Tizen v rámci aktualizace…

  2. Podle mne bude Android Wear úspěšnější než Tizen. Uvažoval jsem o nákupu Gear2 Neo, ale teď počkám.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).