Domů » Bleskovky » Samsung letos zaznamenal značný pokles prodejů smartphonů. Ohebné jsou ale na vzestupu

Samsung letos zaznamenal značný pokles prodejů smartphonů. Ohebné jsou ale na vzestupu

Rok 2020 se chýlí ke konci, zanedlouho se tak začnou objevovat souhrnné statistiky prodejů smartphonů, tabletů a dalších chytrých zařízení za celý letošní rok. Některé agentury již mají data zpracovaná, díky serveru ItHome se například můžeme podívat, jak se v letos dařilo prodávat smartphony značky Samsung.

Samsung Galaxy S20 FE 009
Galaxy S20 FE

Odhaduje se, že korejský gigant letos údajně prodal 270 milionů smartphonů. To patrně bude stačit na první místo mezi výrobci, zároveň se však jedná o poměrně značný meziroční pokles. Podle ITHome je to poprvé za devět let, kdy Samsung za celý rok prodal méně než 300 milionů smartphonů. Tento milník bude chtít Samsung opět překonat v příštím roce, kdy plánuje dodat na trh 307 milionů telefonů, z toho cca 50 milionů vlajkových modelů. Nárůst má zajistit především dostupnost 5G konektivity i nižším cenovém segmentu, a také další vlna ohebných smartphonů.

Samsung vládne odvětví ohebných smartphonů

Podle agentury CounterPoint Samsung údajně letos prodal 2,8 milionů telefonů s ohebnými displeji, což mu údajně zajišťuje tržní podíl 73 procent. Jedná se o poměrně velký nárůst, v minulém roce Samsung prodal „pouze“ 500 tisíc kusů prvního ohebného smartphonu Galaxy Fold.

Samsung Galaxy Z Fold 2 11

CounterPoint očekává velký vzestup této kategorie v příštích letech. Jestliže letos bylo na trh dodáno okolo 3,5 milionů smartphonů, v přespříštím roce to má být 17 milionů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Dobrý den chtěl bych se zeptat proč vypadáva wifi Děkuji za odpověď

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).