Domů » Bleskovky » Infografika: vše, co jste chtěli vědět o Samsungu

Infografika: vše, co jste chtěli vědět o Samsungu

Samsung je technologickým lídrem a v posledních letech udává směr, kterým se vyvíjí mobilní telefony. Na internetu se objevila velice zajímavá infografika, která shrnuje to nejpodstatnější dění kolem jihokorejského giganta.

Pokud bychom se podívali na základní statistiky, na první pohled nás upoutá velmi vysoký počet zaměstnanců. Jejich celkový počet totiž přesahuje Apple, Google a Microsoft dohromady. V roce 2014 to bylo například 489 000 zaměstnanců. Hned dalším zajímavým faktem je, že se Samsung na celkovém hrubém domácím produktu celé Jižní Koreje podílí ze 17 %, což rozhodně není zanedbatelná částka.

Možná jste ani netušili, že nebyl Samsung hned od počátku technologickou firmou. Jeho prvním prodávaným produktem byly nudle (psal se rok 1938). Až v 60. letech přešel na výrobu elektroniky. Vůbec první telefon s logem Samsung spatřil světlo světa v roce 1985. Vyvíjelo se také samotné logo společnosti. Podoba, jakou známe dnes, má podle vedení společnosti představovat otevřenou mysl (to naznačuje nedodělané S na začátku a G na konci loga).

samsung-factory

V roce 2015 si Samsung na trhu smartphonů utrhl ze všech výrobců ten největší podíl, jedná se konkrétně o 22,4 % a od té doby je jedničkou co se týče prodeje telefonů. Na druhém místě se pak umístil Apple se svými 16,4 %. Třetí příčku obsadilo čínské Huawei. To si v roce 2015 odnesl 7,7% podíl. Každá firma pak vyexpedovala zařízení v množství stovek milionů kusů. Jihokorejský gigant byl také významným dodavatelem součástek – mezi jeho největší zákazníky bychom mohli zařadit například Apple, který si od Samsungu bere čipy pro své iPhony a iPady.

Firma se ovšem nezabývá pouze elektronikou, ale její další divize se soustředí rovněž na stavby, výzkum, zdravotnictví a další oblasti zájmu. V každé oblasti bychom našli mnoho, čím umí Samsung překvapit. Ptáme se tedy, zda je vůbec něco, kde nemá Samsung byť jen minimální podíl.

Samsung infografika

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).