Domů » Bleskovky » Samsung Gear Fit2 a IconX oficiálně: Chytrý náramek a bezdrátová sluchátka, co změří tep

Samsung Gear Fit2 a IconX oficiálně: Chytrý náramek a bezdrátová sluchátka, co změří tep

Společnost Samsung přichází na český trh s novým příslušenstvím pro své smartphony. Představila druhou generaci náramku Gear Fit, kterou oproti předchozímu modelu (recenze) pohání operační systém Tizen a také zbrusu nová bezdrátová sluchátka IconX.

Samsung Gear Fit 2

Nejprve se pojďme podívat na náramek. Jeho design vychází z první generace, avšak jeho displej je ještě více zahnutý, aby se náramek pohodlněji obtočil okolo vašeho zápěstí. Displej vyrobený technologií AMOLED má úhlopříčku 1,5″ a rozlišení 216 × 432 pixelů, fyzické rozměry náramku jsou pak 24,5 × 51,2 mm. Na těle najdeme ještě dvě tlačítka a na spodní straně snímač srdečního tepu. Senzorovou výbavu pak ještě doplňuje akcelerometr, gyroskop, barometr a GPS.

Samsung Gear Fit2_01

Vnitřní hardwarová výbava si oproti první generaci výrazně polepšila. Uvnitř tepe dvoujádrový procesor Exynos 3250 s taktem 1 GHz, operační paměť má kapacitu 512 MB a vnitřní paměť činí 4 GB. Lze na ní nahrávat hudbu a přehrávat ji samostatně bez spárovaného smartphonu. Párování probíhá Bluetooth 4.2, podporován je systém Android 4.4 běžící na zařízení s 1,5 GB a více RAM.

Ze smartphonu mohou do náramku proudit notifikace, opačnou cestou pak data z fyzických aktivit. Díky funkci Auto Activity Tracking nemusejí uživatelé aktivovat fitness náramek manuálně, stačí se dát do běhu, chůze, jízdy na kole nebo cvičení na posilovacích strojích.

Samsung Gear Fit2_02

Gear Fit2 splňuje odolnost IP68 a na jedno nabití vydrží 3 – 4 dny; baterie má kapacitu 200 mAh a dobíjí se bezdrátově za pomoci přibalené dokovací stanice. Náramek bude k dispozici v černé, modré a růžové se silikonovými řemínky ve dvou velikostech. Náramek půjde do prodeje v polovině června za cenu 4 999 korun.

Samsung Gear IconX

Druhým představeným příslušenstvím jsou sluchátka IconX. Jedná se o dvě bezdrátové „pecky“, které by si díky třem velikostem ušních nadstavců sednout do každého ucha. Každé ze sluchátek má rozměry 18,9 × 26 mm a hmotnost 6,3 gramů včetně vestavěné baterie o kapacitě 50 mAh. Ta se nabíjí z nabíjecí kolébky, která nabídne vlastní akumulátor o kapacitě 320 mAh; nemusíte tak neustále hledat zeď se zásuvkou.

Gear IconX Product 0

Nyní se pojďme podívat, čím jsou sluchátka tak speciální. Mají vestavěnou paměť 4 GB, takže je lze použít k poslechu hudby, aniž by bylo nutné párování se smartphonem. Při poslechu hudby z vlastních zásob vydrží sluchátka 3,5 hodiny, stramovaná hudba přes Bluetooth může proudit maximálně 1,5 hodiny. V útrobách sluchátek se dále nalézá akcelerometr a snímač srdečního tepu, takže z nich dostanete i údaje ze sportovních aktivit.

Sluchátka změří počet kroků a dobu sportování, na základě čehož pak dojde k výpočtu ušlé/uběhnuté vzdálenosti, rychlosti a spálených kalorií. Veškerá data sbírá aplikace S Health na jakémkoliv zařízení s minimálně 1,5 GB RAM a Androidem ve verzi 4.4 a novější, párování probíhá přes Bluetooth 4.1.

Gear IconX Key Visual 2

Samsung Gear IconX jsou odolné proti stříkající vodě a ovládající se miniaturní dotykovou ploškou na těle. Na náš trh dorazí ve třetím čtvrtletí letošního roku v bílé, modré a černé barvě. Cena je stanovena na 5 999 korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments