Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Xcover 5 potvrzen. Bude to svalnatec s křehkým srdcem

Samsung Galaxy Xcover 5 potvrzen. Bude to svalnatec s křehkým srdcem

Během listopadu se poprvé objevila zmínka o zařízení s označením SM-G525F, pod nímž by se měl skrývat nový zástupce řady odolných telefonů Samsung Galaxy Xcover. Nyní se tento název vyskytl v benchmarku Geekbench a o chystané novince prozrazuje hned několik informací.

Samsung SM G525F Geekbench

Především je to fakt, že Galaxy Xcover 5 bude poháněn osmijádrovým procesorem Exynos 850. Ten je určen spíše do levnějších zařízení, což ostatně dokládají i naměřené hodnoty 182/1148 bodů. Pro kontext – nový Galaxy S21 obvykle dosahuje hodnot kolem 1000/3000 bodů. Zvolený čipset zároveň znamená, že se nebude konat podpora sítí 5G.

galaxy xcover 4s 1
Předchůdce chystané novinky, model Galaxy Xcover 4s

Obstojná je naopak kapacita operační paměti, která činí 4 GB. Potěší také aktuální Android 11. Očekávat můžeme také pro řadu Xcover typickou nadstandardní odolnost proti vodě, prachu a nárazům. Podrobnější informace zatím nejsou dostupné, k oficiálnímu odhalení by nicméně mělo dojít v dohledné době.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).