Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S9 a Note 9 dostávají nové prostředí OneUI 2.5

Samsung Galaxy S9 a Note 9 dostávají nové prostředí OneUI 2.5

Na začátku září Samsung aktualizoval své smartphony z řad Galaxy S10 a Note 10 na novou verzi prostředí OneUI 2.5, nyní tato nadstavba postupně přistává na o generaci starších modelových řadách Galaxy S9 a Note 9. Základem je stále Android 10, avšak obohacený o spoustu nových funkcí přímo od Samsungu.

OneUI 2.5 pro Galaxy S9 a Note 9

Majitelé předloňských vlajkových Samsungů se mohou těšit na hromadu nových funkcí, např. bezdrátový počítačový mód DeX, fotografický režim Single Take, nové volby rozlišení a obnovovací frekvence v aplikaci Pro Video, podporu samolepek na Always on displeji, zjednodušené sdílení přihlašovacích údajů k Wi-Fi, možnost používat celoobrazovková gesta v launcherech třetích stran apod. Dostupnost aktualizace hlásí majitelé Galaxy S9 i Note 9 ze sousedního Německa, u první modelové řady má firmware označení N960FXXU6FTJ3M u druhé G96xFXXUCFTJ2.

Pro obě modelové řady se jedná o poslední velkou systémovou aktualizaci, nově již budou dostávat pouze bezpečnostní záplaty. U novějších modelových řady Galaxy S10 a Note 10 začal Samsung aplikovat praxi 3 let systémových aktualizací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Mhmm péérfektnýýý :-D

 2. Smekám před Samsungem… 👍👌🙋

 3. Samsung už u řady 9 překvapil podruhé a zde je vidět, že updaty nejsou jen bezpečnostní aktualizace, jak tu tvrdili někteří experti qam a další..
  Obrovský palec nahoru za ukázkovou podporu.

 4. Nooo, předně musím konstatovat, že jsem zastáncem čistého a jednoduchého designu. Takže obloučky, kurdlinky a widgety ve widgetech nemám prostě rád. Samsung UI jsem používal dva roky na S9 a Note 10 a postupně jsem se snažil jej eliminivat. Nakonec jsem si pořídil Motorolu Edge Plus s čistým Androidem a jsem mnohem spokojenější. U bílého pozadí je vše bílé, nikoliv šedo šedo bílé a obloučkované. PAlikace třetích stran, které nemají UI zapadnou do systému jako by tam patřily apod. Samsung UI se stalo přeplácané.

  • Naopak, OneUI je čím dál tím lepší s každou aktualizací. Je to přehledné a přidané funkce jsou v praxi použitelné. Na designu mi nepřijde nic přeplácaného. Grafika je jednoduše čitelná a přehledná. Přidané funkce a propojeni s Microsoftem dávají smysl. Pokud někomu vadí předinstalované aplikace, tak je není problém odinstalovat. Měl jsem rád prostředí starých Lumií, které bylo minimalistické, ale taky neskutečně nepřehledné. Takže to že je něco graficky jednoduché ještě neznamená že to je nějaká výhra při každodenním používání…

  • Naprsoto souhlasím, OneUI je nejlepší nadstavba pro Anroid. Přešel jsem z iPhonu a myslel jsem si, že si nezvyknu. Opak je pravdou, teď jsem měl na týden vruce iPhone a málem jsem to nedal.

  • Souhlasím, taky mi OneUI nesedí. „Čistý“ Android používám už od dob Galaxy Nexusu a neskutečně mi vadí, že Samsung pro všechno má svou SAplikaci místo defaultní od Googlu, do toho se všude vnucuje Bixby a v telefonu je spousta bloatware třetích stran. Neříkám, že občas nějaká vychytávka ve OneUI není příjemná, ale celkově je pro mě OneUI utrpení.

  • Ty si asi dlho nepouzival OneUI vsak? Az na tie appky (poniektore su na mile lepsie ako tie od google) su vsetko vymysli.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).