Domů » Články » Samsung Galaxy S7 Edge: Jak provést root? (návod)

Samsung Galaxy S7 Edge: Jak provést root? (návod)

Mít na telefonu otevřený bootloader je v dnešní době stále velká výhoda. Někteří hardwaroví výrobci jej u svých modelů ponechávají uzavřený, jiní jsou naopak této technice plně otevřeni. Výhody plynoucí z jeho otevření jsou nesporné. Uživatel si do svého telefonu pak může nainstalovat různé mody, úpravy vzhledu, ale i navýšit celkový výkon svého zařízení, přehrávat ROM a zkoušet kdejaké triky a kouzla.

Samsung si je plně vědom, že uživatelů, kteří tyto možnosti využijí, je stále velká spousta, i když tomu už není tak, jako tomu bylo dříve. Jeho aktuální novinka a vlajková loď Samsung Galaxy S7 (Edge) na trh přišla v celkem dvou variantách, které se od sebe liší hlavně ve využitém čipu. Evropskou verzi, které je dostupná také u nás (recenze), pohání čip Exynos 8890, který si pro svůj vlajkový model Samsung dodává svépomocí. Americká verze telefonu je pak poháněna čipem od Qualcommu, konkrétně se jedná o Snapdragon 820.

GalaxyS7edge

My pro vás máme návod, jak pro modely nacházející se na našem trhu (Exynos) provést root a odemknout tak všechny skryté možnosti vašeho přístroje. Mějte na paměti, že autor článku ani provozovatel serveru nenesou odpovědnost za případné poškození, které by se na vašem telefonu mohlo v průběhu procesu objevit a vše tak provádíte na vlastní riziko. Provedení rootu také poruší KNOX ochranu přístroje a zbavuje vás oficiální záruky.

Návod na root Samsungu Galaxy S7 (Edge)

 1. Než se pustíte do samotného procesu rootování, ujistěte se, že jste váš telefon nejdříve zazálohovali, ať už svépomocí, či za využití softwaru společnosti Samsung. Je také vhodné mít před prováděním postupu telefon nabit do maximální hodnoty.
  S7_root
 2. Přejdeme do položky „Nastavení“ a vybereme možnost „O zařízení – Informace o SW“, kde pětkrát poklepáme na možnost „Číslo sestavení“. Tím na vašem telefonu zprovozníte developerský mód, který najdete nově v „Nastavení“ jako „Vývojářské možnosti“.
 3. V menu „Vývojářské možnosti“ zapneme volbu „Odemknutí od OEM“.
 4. Dále bude nutné na vaše PC stáhnout a nainstalovat software Odin, který je k nalezení například zde. Další nutnou položkou, kterou je potřeba stáhnout, bude auto-rootovací soubor uživatele Chainfire. Pro Galaxy S7 jej naleznete zde, pro variantu Edge pak zde. Odkaz na stažení uvidíte na spodním okraji stránky.
 5. Tento auto-rootovací soubor extrahujte některým dostupným programem. Bude nás zajímat soubor s příponou „.tar.md5“.
 6. Vypněte váš telefon. Nyní se budete muset na vašem telefonu přesunout do Download módu, tak učiníte delším současným stiskem středového tlačítka, klávesy Power a klávesy pro snížení hlasitosti.
 7. Na tomto odkazu si nyní stáhněte (pokud jste tak již neučinili dříve) a nainstalujte potřebné ovladače pro váš telefon, aby jej software Odin, který budeme později využívat, bezpečně a správně rozeznal. Odkaz pro stáhnutí se nachází v horní části stránky.
 8. Po stáhnutí a nainstalování softwaru Odin jej nyní spustíme. Dále připojíme telefon k počítači pomocí dodávaného USB kabelu. Telefon se však již musí nacházet v Download módu! Odin vám pak vyhodí zprávu, že zařízení bylo přidáno („Added“).
 9. V Odinu zatrhneme box vedle možnosti „PDA“ a zvolíme náš soubor s koncovkou „.tar.md5“, který jsme si předtím vyextrahovali v kroku 5.
 10. V Odinu nyní zvolíme možnost „Start“ a zatím se v klidu posadíme, neboť celý proces rootování může nějakou chvíli trvat. Telefon se v průběhu procesu může několikrát restartovat a v konečné fázi sám nabootuje do systému Android.
 11. Tím je celý postup kompletně hotov a vy nyní máte rootnuté zařízení.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments