Domů » Bleskovky » Hardwarová klávesnice pro Galaxy S6 edge+ dorazí na český trh, cena bude přemrštěná

Hardwarová klávesnice pro Galaxy S6 edge+ dorazí na český trh, cena bude přemrštěná

Před několika dny svět obletěla fotografie Samsungu Galaxy S6 edge+ s příslušenstvím v podobě hardwarové klávesnice. Na první pohled obrázek působil spíše jako nějaký vtípek z Photoshopu, nicméně jihokorejský gigant dnes hardwarovou klávesnici pro svůj nový model skutečně představil.

Skoro by se zdálo, že klávesnici stačí na přední stranu nacvaknout a můžete ji začít používat. Součástí prodejního balení ale je i speciální zadní kryt, který je nutné na Galaxy S6 edge+ umístit. V opačném případě nebudete mít plastový díl s mechanickými klávesami za co uchytit. Samsung se k tomuto řešení zřejmě odhodlal kvůli tomu, aby díl s klávesnicí po dlouhodobějším používání nepoškrábal hrany telefonu.

 
Hardwarová klávesnice pro Galaxy S6 edge+ bude stát přes 2 000 Kč

     
V případě, že klávesnici nebudete chtít používat, můžete ji schovat do kapsy nebo připnout na zadní stranu

Klávesnici jsme si dnes také vyzkoušeli a píše se na ni poměrně dobře. Pár dnů si na psaní budete zvykat, ale při troše cviku se na ni můžete naučit psát velice rychle. Kdo by čekal, že konektivitu bude zajišťovat Bluetooth, bude překvapen – žádná bezdrátová technologie zde totiž přítomna není. Stisk jednotlivých tlačítek se přes membrány přenáší přímo na displej. Po nasazení se samozřejmě zmenší velikost plochy, takže se nemusíte bát, že by vám klávesnice překrývala ikonky ve spodní části.

Samsung Galaxy S6 edge+ (první pohled)

Pokud vám tohle řešení padlo do oka, pak vězte, že jej zatím využijete pouze s Galaxy S6 edge+, který se v České republice začne prodávat na začátku září (více informací), a že za něj Samsungu náležitě zaplatíte. Oficiální cena ještě stanovena nebyla, ale podle našich informací by se měla pohybovat okolo hranice 2 000 Kč, což nám přijde velmi přemrštěné.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

10 komentářů

 1. AleshM (neregistrovaný)

  Kdo má a dá 26 tisíc za telefon, dá hravě i 2300 za klávesnici

 2. petr (neregistrovaný)

  No jsem zvědavej kdy výrobcům dojde ze klasická klávesnice je nedílnou součástí telefonu.kdy udělá telefon se dvěma displeji,jedním dotykovým a druhým obyčejným s tlacitky nebo proste vysuvnou klavesnici nesnáší tydle dotykové klavesnice. Člověk chce zavesit hovor a aby čuměl kam vůbec tapuje to je des nedejboze napsat sms po slepu

  • Martin II (neregistrovaný)

   PETR:

   „No jsem zvědavej kdy výrobcům dojde ze klasická klávesnice je nedílnou součástí telefonu.“

   Pokial si nebudu ludia kupovat/preferovat telefony s HW klavesnicou tak to samozrejme vyrobcom nedojde. Skratka, nebudu vyrabat nieco co sa nebude predavat.

  • Tahle, je třeba vnímat věc z globálnějšího pohledu než nějakých usmrkaných 10mega lidu, co si strašně komplikují jazyk. „Civilizovaný“ svět nepotřebuje další řadu písmen, neohýbá slova nebo je výrazně nenastavuje.

   Jinými slovy, mrskat slova swipe gestem je mnohem snazší, než u češtiny. Slovník je mnohem menší, je třeba méně algoritmů, atd.

   Také narostly úhlopříčky, tedy se zlepšila ergonomie SW klávesnice, tak jako více výkonu a vývoj dovoluje komplexnější slovníky, atd. Vývoj jde prostě tímto směrem a vyjma specifického užití prostě pro HW klávesnici není prostor.

   Mě to také mrzí, ale dnes jsem zvyklý na 5-6″ displeje, což jsou relativně objemné přístroje, představa, že by se stroj měl ještě více zvětšit je nepředstavitelná.

 3. U každého SE přístroje to bylo zdarma. Nová doba…

 4. Já teda nevím jak na Androidu, ale psaní na WP SW klávesnici je supr. Má žena měla ještě před časem BB s HW klávesnicí, která je podobná téhle a psaní bylo otřesné, pomalé a to nemluvím o psaní s hackama a carkama. Dnešní displeje mají tak vymazlenou odezvu, že nevidím jediný důvod k používání HW klávesnice. Jestli se snaží někdo psát sms třeba za jízdy v autě, pak to ano, HW je lepší, ale ten člověk je idiot a hazardér. Neexistuje žádná sms, která stojí za ten risk psaní sms za jízdy v autě. Snad každý telefon má automatické odpovědi při nepřijetí sms, stačí si je jen nastavit. A na telefonování má mít handsfree, kde HW tlačítko bývá.

  • Tak v autě se snad používají Siri, Cortany apod…. Proto tam to hlasové ovládání je. Pokud vím, např. min. u Apple je diktování češtiny velmi dobře rozpoznávané. Cortana netuším, když ji milý MS umí i vypnout jen pro to, že jsme Češi… (W10):-/

  • V tomhle je windows na prdlačku. Cortana a MSN aplikace jsou u nás nepoužitelné.

  • RadekLaz: Takhle, je otázka, co máš na mysli.

   Pokud chceš, aby ti asistent sděloval obsah, je to na nic, u nás nemá prakticky nic indexované a nejsou na to napojené služby.

   Pokud chceš ovládat přístroj, můžeš, v podporovaném jazyce, který může daná osoba ovládat.

   Pokud chceš diktovat, např. Siri toto umí i v češtině, tedy něco ve smyslu „siri sent message to xyz ahoj xyz mám zpoždění sent message“ ti proběhne.

   A pak je přístup MS, jsi Čech, tak ti to ani nezpřístupníme. Tedy ne že by Cortana a MSN byly nepoužitelné, ony nejsou ani dostupné. Pakárna.

  • Jj, přesně tak. Před časem jsem byl v Londýně, WP 8.1 mi změnilo region a nestačil jsem se divit co všechno mi mobil nabízel pod lupou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).