Hardwarová klávesnice pro Galaxy S6 edge+ dorazí na český trh, cena bude přemrštěná

Před několika dny svět obletěla fotografie Samsungu Galaxy S6 edge+ s příslušenstvím v podobě hardwarové klávesnice. Na první pohled obrázek působil spíše jako nějaký vtípek z Photoshopu, nicméně jihokorejský gigant dnes hardwarovou klávesnici pro svůj nový model skutečně představil.

Skoro by se zdálo, že klávesnici stačí na přední stranu nacvaknout a můžete ji začít používat. Součástí prodejního balení ale je i speciální zadní kryt, který je nutné na Galaxy S6 edge+ umístit. V opačném případě nebudete mít plastový díl s mechanickými klávesami za co uchytit. Samsung se k tomuto řešení zřejmě odhodlal kvůli tomu, aby díl s klávesnicí po dlouhodobějším používání nepoškrábal hrany telefonu.

 
Hardwarová klávesnice pro Galaxy S6 edge+ bude stát přes 2 000 Kč

     
V případě, že klávesnici nebudete chtít používat, můžete ji schovat do kapsy nebo připnout na zadní stranu

Klávesnici jsme si dnes také vyzkoušeli a píše se na ni poměrně dobře. Pár dnů si na psaní budete zvykat, ale při troše cviku se na ni můžete naučit psát velice rychle. Kdo by čekal, že konektivitu bude zajišťovat Bluetooth, bude překvapen – žádná bezdrátová technologie zde totiž přítomna není. Stisk jednotlivých tlačítek se přes membrány přenáší přímo na displej. Po nasazení se samozřejmě zmenší velikost plochy, takže se nemusíte bát, že by vám klávesnice překrývala ikonky ve spodní části.

Samsung Galaxy S6 edge+ (první pohled)

Pokud vám tohle řešení padlo do oka, pak vězte, že jej zatím využijete pouze s Galaxy S6 edge+, který se v České republice začne prodávat na začátku září (více informací), a že za něj Samsungu náležitě zaplatíte. Oficiální cena ještě stanovena nebyla, ale podle našich informací by se měla pohybovat okolo hranice 2 000 Kč, což nám přijde velmi přemrštěné.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku