Domů » Bleskovky » Hodinky se zakřiveným displejem ve stylu Galaxy S6 edge: Podívejte se na fanouškovský koncept

Hodinky se zakřiveným displejem ve stylu Galaxy S6 edge: Podívejte se na fanouškovský koncept

Korejský Samsung se prozatím věnoval chytrým hodinkám s obdélníkovým displejem, přičemž vzhledově nejvydařenější byl bezesporu model Gear S s displejem ohnutým okolo zápěstí. U smartphonů však Samsung dokázal, že umí ohýbat displeje i jinými způsoby. Samsung Galaxy S6 edge inspiroval designera Kovacse Apora ze studia Maform k vytvoření konceptu chytrých hodinek s displejem zahnutým po obou stranách.

  

Takto zahnutý displej má být nejen estetický, ale i funkční prvek. Okraje by mohly sloužit pro notifikování na příchozí a zmeškané události, případně k navigování v prostředí softwaru hodinek.

   

Modul hodinek se dá na tomto konceptu oddělit od pásku, a je pak možné jej například nosit upevněný na klopě (podobně jako iPod Nano). Pod řemínkem je navíc ukrytý pětipinový konektor pro nabíjení. 

Hodinky s tímto vzhledem od Samsungu letos očekávat nemůžeme, za se však chystáme na představení hodinek Gear A. Bude se jednat o první hodinky Samsungu s kruhovým číselníkem a rotujícím prstencem kolem něj. Gear A by mohly být představeny již příští čtvrtek v rámci chystaného Unpacked Eventu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Tady ty zakřivený displeje mi dávají smysl jen u jediného systému a tím je BB OS. Naprosto nechápu, proč nebo k čemu bych si měl koupit S6 ve verzi edge, když android(nebo spíš samsung) s tím absolutně neumí pracovat

  2. Lister0 (neregistrovaný)

    No jo, zakřivené displeje čeká renesance. Za chvíli se to vrátí i do svého mateřského segmentu :) [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).