Hodinky se zakřiveným displejem ve stylu Galaxy S6 edge: Podívejte se na fanouškovský koncept

Korejský Samsung se prozatím věnoval chytrým hodinkám s obdélníkovým displejem, přičemž vzhledově nejvydařenější byl bezesporu model Gear S s displejem ohnutým okolo zápěstí. U smartphonů však Samsung dokázal, že umí ohýbat displeje i jinými způsoby. Samsung Galaxy S6 edge inspiroval designera Kovacse Apora ze studia Maform k vytvoření konceptu chytrých hodinek s displejem zahnutým po obou stranách.

  

Takto zahnutý displej má být nejen estetický, ale i funkční prvek. Okraje by mohly sloužit pro notifikování na příchozí a zmeškané události, případně k navigování v prostředí softwaru hodinek.

   

Modul hodinek se dá na tomto konceptu oddělit od pásku, a je pak možné jej například nosit upevněný na klopě (podobně jako iPod Nano). Pod řemínkem je navíc ukrytý pětipinový konektor pro nabíjení. 

Hodinky s tímto vzhledem od Samsungu letos očekávat nemůžeme, za se však chystáme na představení hodinek Gear A. Bude se jednat o první hodinky Samsungu s kruhovým číselníkem a rotujícím prstencem kolem něj. Gear A by mohly být představeny již příští čtvrtek v rámci chystaného Unpacked Eventu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku