Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S21 dostane nabušený širokoúhlý fotoaparát. Co o něm víme?

Samsung Galaxy S21 dostane nabušený širokoúhlý fotoaparát. Co o něm víme?

Už v půli ledna dojde k odhalení nových vlajkových smartphonů od Samsungu. Řada Galaxy S21 přinese zbrusu nový design zad, zejména pak neobvyklý fotomodul v levém horním rohu. Jeho součástí se u všech tří variant Galaxy S21 stane inovovaná širokoúhlá kamerka.

Galaxy S21 1
Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 dostane lepší „širokáč“ s širším úhlem záběru

Podle informátora Ice Universe se můžeme těšit na vylepšený snímač Sony IMX 563, který má velikost 1/2,55“ a rozlišení 12 Mpx, což znamená fyzickou velikost jednoho pixelu 1,4 mikronu.

Senzor bude překrytý optikou o zorném poli 123°, kamerka tak bude „širokoúhlejší“ než u minulé generace, kde obsáhla úhel 120°. Širokoúhlý fotoaparát také dostane do výbavy duální fázový autofokus, díky kterému by neměla chybět podpora pořizování makrosnímků. Samsung se tak při této činnosti obejde bez dedikovaného makro snímače.

Rodina smartphonů Samsung Galaxy S21 má být představena 14. ledna příštího roku, do prodeje by se měla dostat ještě do konce tohoto měsíce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. No konečně AF na ultrawide. Ještě aspoň 20 MPx.

  2. tak tohle bude pecka! Samsung diktuje :)

    • Co diktuje? Videl jsi jak to foti, nebo mastis jahodu z cisel na papire?

    • Prý Samsung diktuje a se vším přijde poslední. Nemáš horečku? Snad ten 108mpix nebude takový propadák jako u předchůdců.

  3. 123° mala už S10. Tá dokonca s 16Mpx.

  4. Keď je to 0.5x priblíženie alebo skôr oddialenie, tak by mal mať 2-násobok pixelov ako hlavný snímač pre zachovanie rovnakých detailov, nie? Keď sa sníma tak obsiahla scéna, tak 24 Mpx by bolo lepšie, lebo pri 12 Mpx je úroveň detailov dosť nízka po priblížení.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).