Cena:

Samsung Galaxy S20 Tactical Edition: nekompromisní tank mezi smartphony

galaxy s20 tactical 1 1

Americké zastoupení společnosti Samsung Electronics představilo speciální verzi vlajkového smartphonu Galaxy S20, která je určena výhradně pro armádní složky. Telefon je postaven na stejných základech jako jeho „nearmádní“ protějšek, rozdíly ale nehledejme pouze v nerozbitné skořápce.

galaxy s20 tactical 2

Samsung Galaxy S20 Tactical Edition: pokud vám CAT nestačí

Na první pohled vypadá upravený Galaxy S20 jako pořádný macek, ovšem zdání klame – rozměry i hmotnost samotného telefonu jsou prakticky stejné jako u běžného Galaxy S20, rozdíl činí především masivní ochranný kryt okolo. Samsung se ve specifikacích neohání žádnými normami odolnosti, na první pohled je ale jasné, že vydrží opravdu hodně.

Nejvíce novinek se odehrálo v samotném softwaru, který reflektuje potřeby vojáků v náročných misích. Telefon využívá vyšších forem zabezpečení platformy Samsung Knox, architektura DualDAR mu například poskytuje dvouvrstvé šifrování dat. Díky tomu se Galaxy S20 Tactical Edition pyšní spoustou certifikací, aby vyhověl nejvyšším standardům NSA.

galaxy s20 tactical 2 1

Telefon rovněž poskytuje nadstandardní síťovou výbavu, připojí se i k pásmům vyhrazeným pro armádu a nechybí ani podpora privátních SIM karet. Nechybí ani softwarové vychytávky pro odemykání telefonu v režimu naležato, Stealth mód (pokročilý režim letadlo), nebo režim nočního vidění pro zapnutí/vypnutí displeje při nošení brýlí pro noční vidění.

Pod obrněnou skořápkou klasický hardware

Smartphone pohání čipset Qualcomm Snapdragon 865 s 12 GB RAM. Pro ukládání dat slouží 128GB paměť, kterou lze rozšířit paměťovou kartou až do kapacity 1 TB. Telefon je vybaven trojitým fotoaparátem v konfiguraci 12 + 64 + 12 megapixelů, fotografie si můžete prohlížet na 6,2“ WQHD Dynamic AMOLED displeji s obnovovací frekvencí 120 Hz. Výdrž zajišťuje 4 000mAh baterie s podporou rychlého a bezdrátového nabíjení.

galaxy s20 tactical 3 1

Samsung Galaxy S20 Tactical Edition bude v prodeji pouze v šedé barvě, k zakoupení bude u autorizovaných IT kanálů v třetím kvartále letošního roku. Cena prozrazena nebyla.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.