Domů » Články » Samsung Galaxy S III: První dojmy z testování, videopohled

Samsung Galaxy S III: První dojmy z testování, videopohled

Otestovali jsme novou vlajkovou loď Samsungu a naše první dojmy jsou velice pozitivní. Model Galaxy S III se rozhodně povedl, cena by ale mohla být nižší (+videopohled).

Samsung Galaxy S III byl jedním z nejsledovanějších telefonů letošního roku a troufám si tvrdit, že stejná pozornost bude věnována snad jen novému iPhonu. Oficiální premiéry nové vlajkové lodi jsme se dočkali 3. května v Londýně, kde nechyběla ani naše redakce (článek s dojmy, reportáž). Už na tiskové konferenci jsme se dozvěděli, že Galaxy S III zamíří na český trh na začátku června, konkrétně by se tak mělo stát 4. 6. 2012.

- - -

- - -

Do České republiky naštěstí dorazilo několik kusů s předstihem, a nám se jeden z nich podařilo ukořistit, proto jsme pro vás připravili tento článek s prvními dojmy, zkušenostmi a dalšími postřehy, na které jsme během prvních hodin testování narazili.

Graf ceny produktu Samsung Galaxy S III (16GB verze) poskytuje server Heureka.cz

Videopohled

Samsung Galaxy S III: Videopohled, obsah balení & první dojmy

Tip: Zajímá vás, jak to vypadalo na tiskové konferenci v Londýně? Přečtěte si naši reportáž

Design a dílenské zpracování

Galaxy S III není žádný drobeček a svůj podíl na tom má především displej s úhlopříčkou 4,8″. Pocitově jsem ale nějak nedospěl k závěru, že by to bylo zas takové „pádlo“. Bude to zřejmě kvůli sympatické tloušťce 8,6 mm. Hmotnost včetně akumulátoru je přijatelných 133 gramů. Tělo „estrojky“ je vyrobeno z plastu, zadní kryt z polykarbonátu, díky čemuž má několikanásobně větší pevnost a pružnost, a zároveň je odolnější vůči poškrábání.

- - - 
Základní obsah balení: nic nadstandardního v krabičce nečekejte

- - - 

Přiznám se, že když Samsung telefon představil, byl jsem z designu trochu zklamaný; čekal jsem něco originálního a ne jen další „plasťáček“. Po dalším osahání a seznámení se mé prvotní zklamání začalo pomalu vytrácet a i když na telefonu nenajdeme žádné výraznější prvky, které by zvýraznily design, není to ve výsledku zas tak špatné… Výraznější inovace ale chybí.

- - - 
Součástí balení jsou špuntová sluchátka se slušným basovým základem

- - -

Galaxy S III se bude prodávat ve dvou barevných variantách – bíle a tmavě modré.  Subjektivně se mi více líbí právě bílá verze, která vedle modré vypadá elegantněji. Zase ale bude náchylnější na zašpinění, proto zhodnocení barevné varianty nechám na každém z vás. Nejprve se na trh dostane 16GB varianta, kterou bude následovat verze s 32 GB vnitřní pamětí a později se dočkáme ještě nejvyšší, 64GB verze.

- - -

- - - 

Na přední straně najdeme kromě prostorného HD displeje také několik senzorů, telefonní reproduktor a kamerku pro videohovory (v horní části). Vespod se nachází hardwarové tlačítko, které vás po stisknutí navrátí na hlavní obrazovku a při delším přidržení zobrazí seznam naposledy spuštěných programů. Vedle něj se nachází senzorová klávesa Zpět a tlačítko pro vyvolání kontextové nabídky. Ve tmě je u nich patrné jemně bílé podsvícení, na světle naopak nejsou téměř vidět. 

- - -
Galaxy S III není žádný drobeček; s nošením v kapse ale problémy mít nebudete

- - -

- - -

Zadní kryt je odnímatelný a najdete pod ním slot na microSIM kartu, otvor pro vložení paměťové karty microSD(xc) – až 64 GB, a samozřejmě i vyjmutelný Li-Ion akumulátor s kapacitou 2 100 mAh. Kryt po docvaknutí k tělu telefonu dobře přiléhá a ani při silnějším promačkání se neobjevuje žádné nepříjemné vrzání. Je dobře, že se Galaxy S III při vyšší zátěži v oblasti zadního krytu nezahřívá, u předchůdce Galaxy S II bylo zahřívání v oblasti fotoaparátu poměrně dost výrazné, zejména s prvními verzemi ROM.

- - - 
Zadní kryt je velice pružný, otestovali jsme to i ve videu

- - -

Displej: Jemné rozlišení a spousta prostoru

Jedním z největších lákadel je bezesporu displej. 4,8″ panel s HD rozlišením (720 x 1280 px) nabízí dostatečně jemný obraz a perfektní zpracování barev. Ve srovnání s Galaxy S II není kontrast tak vysoký a barvy působí přirozeněji. Při výrobě byla použita technologie Super AMOLED. Telefonu často bývá vytýkána přítomnost Pentile matice, nicméně ve srovnání s Galaxy Nexusem není tak viditelná, takže bych to nebral jako výrazné mínus. Samsung navíc nedávno upřesnil, proč použil právě Pentile – informovali jsme vás o tom v tomto článku

- - -

Čitelnost na přímém sluníčku je poměrně dobrá a ve srovnání s iPhonem 4S má Galaxy S III navrch. Bílá je dostatečně bílá a stejné je to i u černé barvy, takže co se týče celkového podání barev, nemám S III co vytknout. Podsvícení displeje je rovněž rovnoměrné a Samsung se navíc může pochlubit zajímavou funkcí SmartStay, která prostřednictvím přední kamery hlídá, když se díváte na displej a nedovolí, aby došlo k jeho vypnutí. Pokud by vám tahle vlastnost nevyhovovala, můžete ji v nastavení telefonu vypnout. Ve tmě jsme ji zatím nezkoušeli, zaměříme se na to až v recenzi.

- - -

- - -

V levém horním rohu je umístěna signalizační dioda, která se rozbliká v případě zmeškané události (hovor, zpráva, e-mail, upomínka, nabíjení). Jsem rád, že Samsung na notifikační diodu nezapomněl – u telefonu ji považuji za velice užitečného pomocníka.

- -  -

- - - 
Srovnání s Nokia Lumia 800, Sony Xperia Sola a Apple iPhone 4S

Výkonu má na rozdávání, uvnitř tepe čtyřjádrový procesor

Srdcem telefonu je čtyřjádrový procesor Samsung Exynos 4212 (1,4 GHz pro každé jádro, 4x ARM Cortex-A9 MPcore, 32 nm, minimální frekvence 200 MHz), tedy alespoň u verze určené pro Evropu. V USA se bude prodávat varianta s názvem Galaxy S III LTE, kterou bude pohánět dvoujádrový Snapdragon S4 (MSM8960, 1,5 GHz pro každé jádro). Kromě rychlého procesoru je k dispozici také 1 GB operační paměti RAM, ze které po odečtení systémových prostředků zůstane volných zhruba 550 MB. Vnitřní paměť má u základní verze kapacitu 16 GB a uživatelsky přístupných je 11,35 GB.

 - - - 
Tip: Další porci fotografí Samsungu Galaxy S III si můžete prohlédnout v naší galerii

Už z přiloženého videa je patrné, že reakce telefonu jsou svižné; plynulé je i samotné uživatelské prostředí TouchWiz UX (4. generace), i když je škoda, že jej není možné vypnout a dát uživateli možnost volby používat čistý Android 4.0. Na druhou stranu tohle rozhodnutí Samsungu chápu – právě nadstavba a bonusový balíček aplikací má pomoci v odlišení se od konkurence.

- - - 
AnTuTu Benchmark, CF-Bench a Nenamark2

- - 
Quadrant Benchmark a SmartBench 2012

Na telefonu jsem spustil několik benchmarků, naměřené hodnoty si můžete prohlédnout na screenshotech. Přiznám se, že pro mě bodové výsledky až tak důležité nejsou a navíc většina testů stejně ani pro quad-core CPU není optimalizována. Mnohem větší váhu má to, zda telefon po zapnutí ihned reaguje a nedochází k nepříjemnému lagování při spouštění aplikací nebo zpomalení během procházení systémových nabídek. A v tomhle směru mě Galaxy S III příjemně překvapila a pokud bych měl srovnat reakce v systému (a uživatelském prostředí) s HTC One X, pak by „estrojka“ vyšla jako vítěž. Tím samozřejmě nemyslím, že model One X je pomalý, ale reakce na dítku od Samsungu jsou přece jenom svižnější.

- - -

Další střípky z testování…

Podrobně si Galaxy S III rozebereme v připravované recenzi, ale nyní alespoň stručně zmíním některé funkce, které mě zaujaly. A začnu třeba Dropboxem – pokud se do aplikace přihlásíte, dostanete od Samsungu 50 GB prostoru na tomto cloudovém úložišti, který budete moci využívat po dobu dvou let.

 

Animace na uzamčené obrazovce působí neskutečně věrohodně. Vykreslovat vlnící se vodu musí být docela náročné na výkon, ale na Samsungu to není téměř znát. Překvapilo mě, že ukazatel stavu baterie neubývá zas tak výrazně rychle, jak bych očekával. Telefonu jsem v prvních hodinách dával celkem dost zabrat (nečekaně :-) ) a žádné drastické vybíjení jsem nezaznamenal. Příjemné je, že si v nastavení můžete aktivovat, zda chcete ve stavové liště zobrazovat klasickou ikonku baterie nebo stav v procentech.

- - -

- - - 

Telefon rovněž reaguje na celou řadu gest. kompletní seznam najdete v nastavení a pokud vám některá nebudou vyhovovat, jednoduše je vypnete. Líbí se mi například vytváření screenshotů, kdy stačí čtyřmi prsty přejet přes displej. V případě, že někomu píšete zprávu a najednou se rozhodnete, že informaci raději zavoláte, stačí telefon přiložit k uchu a automaticky dojde k uskutečnění hovoru. Podobných fičurek je v systému celá řada a je vidět, že Samsung se snaží odlišit od konkurence a nabízet přidanou hodnotu.

- - -

- - -

Hlasový asistent S Voice má konkurovat Siri od Applu. Na svém iPhonu 4S Siri čas od času použiji a už jsem si ji „vytrénoval“ do takové podoby, že je schopná na mé dotazy poskytovat relevantní výsledky. S nástrojem S Voice jsem musel trochu bojovat a přišlo mi, že čas od času pochybí a dotaz správně nezpracuje; možná to ale chce větší trénink. Zapomeňte také na to, že byste si s telefonem povídali v češtině, ta podporována není. I přesto si můžete v nastavení namluvit příkazy vlastní, které pak použijete třeba pro probuzení telefonu (ukázku opět najdete ve videu výše).

Samsung i9300 Galaxy S III 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Pokud máte k telefonu nějaké dotazy, využijte prostoru v komentářích. Bude-li v mých silách, pokusím se na ně odpovědět a případně je zohlednit v chystané recenzi.

Galerie: Jak Galaxy S III fotí a nahrává video?

- - -
Takhle vypadá aplikace pro ovládání fotoaparátu a záznam videa

- - -
Fotografie v plném rozlišení si můžete stáhnout z tohoto odkazu

- - -

- - -

- - -

- - - 
Další snímky najdete v naší galerii  

Samsung Galaxy S III: Ukázka záznamu videa ve fullHD rozlišení (exteriér)

video ve fullHD rozlišení – exteriér za dobrých světelných podmínek

Samsung Galaxy S III: Ukázka záznamu videa ve fullHD rozlišení (metro)

video ve fullHD rozlišení – příjezd metra

Samsung Galaxy S III: Ukázka záznamu videa v HD rozlišení (exteriér)

video v HD rozlišení (720p, exteriér)

Screenshoty z operačního systému

- - - 
Měření přenesených dat, nastavení tapety na pozadí

- - - 
Informace o paměti, využití baterie a notifikační oblast

- - - 
Úložiště, vývojářský režim a informace o systému

- - - 
Nabídka s programy a widgety

- - -

- - - 
V seznamu aplikací lze ikonky nejen přesouvat, ale i skrývat

- - - 
Takhle vypadá webový prohlížeč

- - -

- - -

 - - - 
Psaní na softwarové klávesnici, ukázka jednoho z gest v adresáři

- - - 
Aplikace telefon a uskutečnění hovoru 

- - - 
Vytvoření nového kontaktu, zobrazení obsahu složky a informace o počasí

- - - 
Aplikace kalendář od Samsungu a propracovaný správce poznámek

- - - 
Ještě jednou kreslené poznámky, hlasový asistent S Voice a jeho nastavení

- - - 
Galerie fotek a videa, GMail klient a vestavěný správce souborů

- - - 
Hudební přehrávač, záznamník a galerie

 - - - 
Hlavní obrazovka, náhled na všechny plochy, multimediální widgety

- - - 
Na hlavní obrazovce landscape režim nefunguje, v nastavení už ano…

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

48 komentářů

 1. Hmm, něco takového s Windows Phone 8 – me gusta!

 2. wow, jde vidět, že sis s tím dal Jirko práci :)

 3. Galaxy SIII pro mne není až takovou bombou jak jsem očekával.Domnívám se,že jeho mediální popularita hodně pramení s úspěchu SII. Bezpochyb je to v současnosti super telefon,ale spíše jsem zvědav na generaci telefonů typu LG LS970

  -čtyřjádrový procesor Qualcom Snapdragon S4 s jádry Krait

  -2 GB RAM

  -grafika Adreno 320

  -4,67 palcový displej s rozlišením 1 280 × 768

  -13megapixelový fotoaparát

  Domnívám se,že podobných telefonů bude tento rok více a SIII už nebude tak zářit jako teď. Jestliže mám dát 15000 za mobil,tak chci něco více,než v současné době může nabídnout SIII. Určitě by tento telefon vypadal lépe s 2GB RAM.

  • Fanda (neregistrovaný)

   Třeba se dočkáme verze s 2GB RAM i v Evropě :-)

  • stefo (neregistrovaný)

   Vobec nevidim dovod na pretekanie sa v lepsom vykone..

   podla mojho nazoru S3 ma dostatocny vykon na niekolko rokov a skor pri vybere medzi S3 a LS970 bude hrat optimalizacia..

   V tomto pripade si myslim ze S3 je velmi dobre vyladena a jedine s cim moze prekvapit LG je lepsia vydrz alebo design :)

  • 2GB verze do Evropy nepůjde… Mně se hrozně líbí Pantech Vega Racer 2 [odkaz], ale ten sem taky jen tak nezavítá.

  • ha (neregistrovaný)

   nevim jestli jste někdy měl LG ale potom co sem zakopil 2X tak po rozbaleni sem se otočil a šel ho vrátit!na to že to bylo dvoujádro tak se sekal ještě vic než wildfire kterej sem měl předtim..

  • Jjjj (neregistrovaný)

   2Stefo: Pozadavek na lepsi vykon na Android phones je nutne pro pripravenost pro dalsi verze Android. Kdyz ted koupim high-end s ICS, tak za rok aby vykonove jeste stacil na JellyBean(v5.0) nebo dokonce na Android v6.0. Hlavne je to zaruka,ze se dostaneme officialni upgrade na dalsi verze.

   Samozrejme, nemluvim o neoficialni ROM. Ale tady o vykonu plati jeste 2x, protoze pres neofic.ROM se da docela dlouho vydrzet s high-end phones(2-4roky).

 4. Refael (neregistrovaný)

  LG u mne propadlo navzdy pro jejich pristup k aktualizacim apod..LG opravdu ne.

 5. Dominik (neregistrovaný)

  Díky za recenzi, moc mi pomohla s výběrem nového mobilu, těch 19 minut uběhlo neskutečně rychle :)

 6. No na to že „jen“ první dojmy, nevím co více bych si měl přát v recenzi:-)

  No nicméně u recenze jsem zvědav na negativa, nějak mě skoro nenapadají:-)

 7. Olik (neregistrovaný)

  No a teraz mam v tom este vacsi bordel ako doteraz, a to som aj doteraz bol strasne nerozhodny :)….

  Samsung Galaxy S III je HW nadupany a zda sa, ze je aj dobre optimalizovany. Nadobudol som dojem, ze na hry, videa (vdaka velkemu displayu), kvalitu fotografii a videi, a hlavne prezeranie webu bude velmi dobry, mozno priam najlepsi aky sa da dnes kupit. Ale velmi mi vadi, a to som si myslim o sebe, ze som skorej konzervativnejsi clovek, ten dizajn… Galaxy S2 je krasny telefon, pekne cierny a aj s dobrou zadnou stranou…toto je cele take leske…biela mi skor pride ako taka zenska farba pre mobily, a ta modra zase nie je ani cierna, ani modra… take… Skratka jeho vzhlad sa mi nepaci, je az moc leskly a obly, a odtlacky pritahujuci snad na kazdom cm plochy telefonu.

  Toto minus je dost malo, uznavam. Telefon je nadupany, ponuka vsetko co si len clovek moze priat, ale zase mat 2 roky telefon ktory sa mi nepaci?….

  Ono to vyzera, ze si nakoniec kupim prave tu S2ku…popripade iPhone 4S…ten co som pozeral (aj ked sa to asi mnohym nebude pacit – a ja nie som ziada Apple ovca), sa vyrovna S3ke ci uz kvalitou displeya, rychlostou odozvi systemu ale aj internetoveho prehliadaca, poctu aplikacii a kvalitou fotografii ci videi..

  Cize moj cisto subjektivny nazor z hladiska preferencii ktory mobil zobrat je: iPhone 4S – 30%, Samsung S3 – 25%, Samsung S2 – 25%, HTC one X – 20%… Skoda, ze neviem kedy Apple oznamy novy model…mozno ten bude to prave… Aj ked uzatvorenost Applu sa mi nikdy nepacila..rad si veci v telefone upravujem a hram sa s tym…aj display sa mi zda taky uz mensi…Nic :) hovoril som ze som nerozhodny…fakt nemam paru ktory si zobrat… Skoda toho dizajnu, inak by to bola pre mna jasna volba.

  • Ještě bych si ho být tebou šel vyzkoušet osobně, vzhled někdy vypadá ve skutečnosti lépe, než na videu. I na iPhonu budeš mít na zádech otlačky. Ale rozhodovat se mezi iPhonem a sgs3 je docela extrém kvůli velikosti, vždyť každý telefon stojí na opačném konci. Jinak video jsem ještě neviděl, ale těšim se, podle toho, co tady čtu.

  • Olik (neregistrovaný)

   Hej to mas pravdu, ze to je dost extrem, ale to preto, lebo ja osobne vidim vyhody ako na strane velkeho displeya, tak aj na strane kompaktnych rozmerov. Kazde ma svoje pre a svoje proti, aj ked priznavam, ze radcej by som chcel asi o nieco vacsi ako ma 4S… no zase v jemnosti je lepsia 4S. Ono je to proste na hod mincou :)… Ak by ale S3ka vyzerala ako S2ka nevahal by som ani sekundu..

   Ale hej, najlepsie asi bude ked si to pridem pozret do predajne a zhodnotim to na vlastne oci… A aj s tym upackanym IPhonom mas pravdu… Strasne toto so mnou :) Skoda, ze clovek nema moznost si kazdy telefon vyskusat ale na tyzden a potom sa rozhodnut :), napr vzhladovo a aj kvalitou displeya je u mna top HTC one X… Ale zase co som pozeral na tu „optimalizaciu“ weboveho prehliadaca, kvalitu fotiek a ten pomerne chaoticky autofocus… a rozne dalsie chybky krasy, tak ma to tiez pomerne odradilo od toho telefonu.

  • Spojit to nejlepší z one x a sgs3 dohromady co? Ale htc se podle mně docela snaží to vychytat, každopádně, já jsem s nexusem spokojenej a asi nebudu hned tyhle novinky kupovat, už to docela přeháním, zjistil jsem, že poslední rok jsem vyměnil mobil třikrát, to neni normální.A do toho ještě tablety.

  • stefo (neregistrovaný)

   Olik, ak ti vadi uzavretost iOS a rad sa „hras“ s nastaveniami urcite si ho nekupuj. Ta uzavretost ti bude dost vadit..Napr. ten ich hudobny prehravac s toji naprd a o kvalite zvuku ani nehovorim oproti PowerAMP na Android sa nechyta..Ale na to sa mi urcite ozvu ovce ze citali kde si v recenzii ze Iphone je najlepsi.. Ale urcite ma svoje kvality a to je urcite jednoduchost. Taak to zalezi od tvojich preferencii.

   Rozmery? To je dost diskutabilne mne paradoxne viac vadili rozmery N95ky ako tychto dnesnych mobilov, co ani neviem ze mam vo vrecku. Za to N95 bola riadna tehla..

  • Otevřenost u iOS se dá zlepšít JailBreakem (podobně jako Rootování u Androidu), komunita kolem tohoto je velmi činorodá (mají vlastní market, Cidia), např. v poslední době se objevila aplikace umožňující běh aplikací v oknech (spíše pro iPad), atd. Nicméně i u Androidu je samozřejmě komunita obrovská, byť se nemusí nutně tak pouštět do velkých projektů (Androidem přeci jen proteče řádově méně peněz od uživatelů a co si budeme nalhávat, „děkuji“ ti děti nenakrmí).

   Argumentovat PowerAMPem proti kvalitnějšímu čipu u iVěci je samozřejmě nesmysl, až se divím, že jsi to sem napsal.

  • niekto kto tu argumentuje N95 a poverAMpom je trošku mimo a treba sa mu venovať úsmev,ano aj sensatione X je megasupabrďokokoty prehrávač z dr.dre equalizerom,no proste audiovizualny skvost

   ps:kto nepochopí bude nagatívne reagovať

  • stefo (neregistrovaný)

   no hej pocul som ten vas kvalitnejsi cip..vlastnil som iphone a ten kvalitnejsi cip je len obycajny marketing.. ale na to ovce ako vy skocia ako nic…dokazete si vsetko obhajit co vam marketing natlaci do hlavy :)

  • ty maš problém ale nie z iphonom ale zo slovom marketing,niekde si na nete čítal,nejaký mudrc tvojho rangu písal,o uchvatnom marketingu a ty to žerieš

   ty si nepočul ani kossportapro to su pre vás modla sluchadlá a pritom su to prebasované srandy

   no re trola ako ty je to háj-end

   mám palm pre+ a neonode N2 aby si nekodkodákal že obhajujem iphone

 8. Mathew (neregistrovaný)

  smartmania nezklamala. na mobil.cz a několika webech sice něco vyšlo už v pondělí, ale takhle obsáhlý článek s pěkným videem ještě ne. dobrá práce Jirko, konečně text, který mi o telefonu něco řekl a necitoval jen parametry. za sebe mám rozhodnuto, One X nekoupím, vezmu S3.

 9. Myslím, že se hodně lidí rozhoduje mezi htc one x a sgs3. Možná by stálo za to udělat časem nějaký krátký srovnání těchto dvou.

  • Může rozhodnout, zda SIII umí UMS, One X ano, SIII předpokládám že také? A opět logicky se zapíná v Bezdrátových sítích a buzeruje odpojit, připojit…. HTC má super funkci nabídky, v jakém režimu se má zařízení připojit, pokud tomu je tak i u řady One…

 10. aaron (neregistrovaný)

  Je to OT, ale Symbian Carla byl zrusen. Posledni bude Belle FP2 [odkaz] . Samsung Nokii zadupe do zeme.

 11. pix (neregistrovaný)

  Díky za článek a video. Je to mnohem kvalitnější než u jiných českých webů.

 12. Recenze parádní, to klobouk dolů, takhle rychle. K telefonu- když překousnu vzhled, kdy u samsungu třeba takovej wave nebo omnia jsou nádherný, kovový telefony a S3 je plastová,což nechápu proč…

  Ale co nepřekousnu je touch wiz, android 4 sám o sobě vypadá hodně dobře tak nechápu, proč nad to cpát něco daleko horšího, co akorát ubírá RAM.

  • Já bych neřekl, že to nějak ubírá RAM, například sgs2 a galaxy nexus mají obsazeno úplně stejně paměti, když je vše vypnuté. On ten čistý android má taky svůj launcher. Navíc u sgs3 je to v podstatě stejný, jako u čistého androidu, akorát v menu je tapeta, jako na plochách, u nexuse je to v menu černý. Pokud je to takhle svižný, tak TouchWiz nevadí.

  • GEARY: to nic nemění na tom, že je to zbytečný a pro mě prostě hnusný

  • Musíš to brát tak, že u androidu je to jediný způsob výrobců, jak se mohou odlišit, on to není jen vzhled , ale nabízí i spoustu vychytávek, který u čistého androidu nejsou. Pokud se ti tak moc líbí vzhled čistého ICS, tak existuje nova launcher a musím říct, že je ještě o chlup rychlejší a plynulejší, než ten vestavěný.

  • Greenarrow: Díky, tohle ještě není recenze – jsou to opravdu jen první dojmy, ve kterých jsem telefon popsal po několika hodinách používání. Recenze teprve bude, snad na konci příštího týdne, až telefon pořádně proklepnu :)

 13. Tak jsem konečně shlédl video a super práce, telefon mně mile překvapil, je to opravdu svižný. Jinak ty vychytávky u kontaktů do leva sms, do prava vytočení čísla měl už sgs2, já na to tehdy přišel asi po půl roce, nebo když se přejíždí po horním stavovém řádku, dá se tím přidávat(ubírat) jas a screenshot se nejlépe dělá přejetím hřbetem ruky po displeji z leva do prava. Těším se na recenzi.

  • navstevnik (neregistrovaný)

   tak zkousim prejizdet hrbetem a zadnej screenshot, poradis? :)

  • Jé sorry, ten screenshot šel takhle pořizovat až u galaxy note, který jsem taky měl, už se mi to motá dohromady, takhle to vypadá [odkaz] (40 vteřina)

  • navstevnik (neregistrovaný)

   hm skoda ze to nejde na S II..

 14. Ten Samsung se mi, navzdory jeho oblosti, líbí. Kombinace lesklé bílé a stříbrné je sice silně holčičí, ale i jemná část zákaznictva má právo na svůj velký mobil, že :-)

 15. Tak určitěě :D

 16. Pix (neregistrovaný)

  1) Lze vypnout zvuk závěrky foťáku?

  2) Lze nahrávat hovory bez rootu?

  3) Je poznat, že to má Glonas při rychlosti neasistované fixace, přesnosti a citlivosti např. ve městě?

  4) Jak to vypadá s rychlostí nabíjení?

  5) Stíhá se to nabíjet při vysoké zátěži (navigace, hry, …)

  6) Jaká je výdrž při různých typických činnostech? Prohlížení webu (velké světlé plochy na displeji), logování trasy přes GPS/Glonas při vypnutém displeji, přehrávání videa, …

  7) Jaká je čitelnost drobného textu při prohlížení webu v porovnání s RGB maticí (One X 720×1280 px, 540×960 px, 800×480 px)?

  8) Lze vypnout tu pampelišku na odemykací obrazovce?

  9) Jaká je čitelnost na slunci v porovnání s One X?

  10) Je nějaká paměť vyhrazená pro aplikace a data nebo je tam jeden společný prostor a může tam být třeba 10 GB aplikací?

  11) Funguje tam 64 GB karta? V manuálu je údajně psána podpora pouze 32 GB.

  12) Po otevření krytu baterie jsou tam vidět nějaké kontakty, které jako přiléhají na zadní kryt. Ten obsahuje nějakou anténu?

  • Díky za dotazy, kopíruju si je do test-listu a v recenzi se na to zaměřím.

  • ad 12 – ty kontakty podle me nedolehaji na kryt, vypada to, ze jsou trochu zapustene. Zeby u bezdratove nabijecky byl jiny zadni kryt a ona civka byla v zadnim krytu a ne v baterii jak sem nekde cetl (coz by davalo vetsi smysl)?

 17. Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli jde dát baterie z SGS3 do Galaxy Nexusu? Dík.

 18. Deegr (neregistrovaný)

  Podsvícení displeje je rovnoměrné? On display typu Super Amoled má nějaké podsvícení? Tyto displeje přece nedisponují žádným podsvícením, protože jednotlivé pixely svítí. Proto i černá je černá, prostě zhasne a nedochází tak k prosvícení pixelu jako u klasických displejů, ale tohle by jste mohl vědět.

 19. Mirek (neregistrovaný)

  Kdy, prosím, vyjde recenze? Díky, Mirek.

  • Mirku, sešlo se nám toho v redakcí více na testování, tak úplně nestíháme. Recenze SGS III vyjde příští týden.

  • Mirek (neregistrovaný)

   Díky za informaci, počkám si na ni. Kdyby se do ní podařilo dát i stručné porovnání s Nexusem, tak by to bylo super.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).