Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S III a S III Mini se nedočkají aktualizace na Android 4.4 KitKat

Samsung Galaxy S III a S III Mini se nedočkají aktualizace na Android 4.4 KitKat

Samsung potvrdil zvěsti o tom, že modely Galaxy S III (recenze) a Galaxy S III Mini (recenze) se nedočkají aktualizace na Android 4.4 KitKat. Jihokorejský výrobce argumentuje ve svém prohlášení tím, že 1 GB velká operační paměť není dostačující pro bezproblémovou funkčnost novější platformy.

 

To může vzhledem k nedávnému odhalení smartphonu Galaxy Ace Style s 512 MB RAM a Androidem 4.4 KitKat působit poněkud rozpačitě a to nemluvíme o tom, že Android 4.4 je pro práci s takto nízkou operační pamětí optimalizován. Tím hlavním problémem ale může být nadstavba TouchWiz, jelikož ta u vybavenějších modelů doslova přetéká funkcemi. Výše zmiňovaná novinka je oproti tomu od počátku koncipována jako low-end a výbava tomu bude odpovídat. Majitelé modelu Galaxy S III tak zakotví u Android 4.3, zatímco v případě Galaxy S III Mini se budou muset spokojit s Androidem 4.1.2, a nebo sáhnout po neoficiálních ROM.


Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Knoxx
Anonym
Knoxx

Klasika…

Lori (neregistrovaný)
Anonym
Lori (neregistrovaný)

Mám S3 a jedu na 4.1.2, protože aktualizace na 4.3 pro Samsung byla tragická. Tohoto upgrade ještě lituje hodně lidí. Těšil jsem se na 4.4, ale jak vidím, tak zbytečně. TouchWiz je opravdu bradavice na noze Samsungu. Zlatý čistý android. Ten balast, který Samsung poslední dobou do telefonů dává je pouze pozlátko, na které se hodně lidí chytne.

Spamek (neregistrovaný)
Anonym
Spamek (neregistrovaný)

A ten Android 4.1.2 je snad nějak omezující? Telefon s ním nefunguje? Nechápu, proč lidé stále chtějí do telefonu nějaké aktualizace. Vždyť se to na samotné aplikace a jejich aktuálnost naprosto vůbec nevztahuje. A zrovna Samsung Galaxy S III mini má dobrou výdrž baterie a bezproblémový chod. Kdo s tím má problém, má buď vadný kus, nebo je vadný sám majitel. Spíše věřím v druhou variantu, jelikož potřeba mít v telefonu kdejakou ptákovinu, nejlépe s neoficiální ROM a aplikacemi warez, je mezi českými uživateli naprosto běžné a stupidní.

uni
Uživatel
uni

Témata typu SMS Bug, Master Key, BT 4.0 LE, Trim, nefunkční FLAC, atd. atd. ti asi nic neříkají. A to jsou přesně ty důvody, proč aktualizovat, někdy už to co ti prodají je pozdě…

j-j-4 (neregistrovaný)
Anonym
j-j-4 (neregistrovaný)

S tim nemohu souhlasit. Kazda verze Androidu ma v sobe nejake ty dirr a bezpečnostních problemu. Samotne aplikace tento problém nevyresi, ale upgrade na novou verzi Androidu. V tomhle se přikláním k nazoru používat zarizeni Nexus od Googlu, na které se update vydavaji. Je to v podstate tak, jako by Microsoft prestal vydavat bezpecnostni aktualizace pro urcity typ pocitacu. Samsung by se mel spis soustředit jak zajistit aktualizace aspoň pro zarizeni 2 roky stara nez porad chrlit nove modely.