Samsung Galaxy Q: Netradiční zařízení, které otevřete jako knihu

Korejský gigant Samsung zřejmě brzy představí do jisté míry revoluční zařízení s „rozevíracím“ displejem a velmi slušnou hardwarovou výbavou. Novinka by měla nést označení Galaxy Q (GT-B9150) a pohánět ji bude zbrusu nový čip Exynos 5250 s dual-core procesorem o taktu 1,7 GHz (ARM Cortex-A15) doplněný grafickým akcelerátorem Mali-T604.

Největším lákadlem však bude konkstrukce s netradičně řešeným displejem. Ten by měl mít po rozevření zařízení úhlopříčku 5,3″ a rozlišení 1280 x 672 px (AMOLED nebo Super AMOLED). Asi už tedy tušíte, že zařízení bude pro přenášení možné „zavřít“ podobně jako knihu, a když s ním budete chtít pracovat, jednoduše jej zase otevřete. Jedná se o poměrně netradiční koncept, se kterým už sice v minulosti někteří výrobci experimentovali, ale žádný velký úspěch se nekonal. Samsung by však díky technologiím mohl zařízení dotáhnout do zdárného konce, a kdo ví, třeba se právě tímto produktem otevře úplně nová éra zařízení, tzv. SmartBooky.

 
Koncept zařízení od Samsungu s „rozevírací“ konstrukcí; podobně by mohl vypadat i model Galaxy Q 

Ve výbavě bychom dále měli nalézt 2 GB operační paměti RAM, 3500 mAh akumulátor, 8Mpx fotoaparát a 2Mpx kamerku pro videohovory. Nikoho pak asi nepřekvapí přítomnost operačního systému Android 4.1.1, nicméně na trh by Galaxy Q mohl dorazit už s Androidem 4.2.

Zdroje: SamMobile, techJailbreak

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku