Sledujte nás na YouTube

Samsung Galaxy Note 5 a Galaxy S6 edge Plus: Premiéra už 12. srpna?

Zařízení řady Galaxy Note byla obvykle představována v září na veletrhu IFA v Berlíně. Letos by se však situace mohla změnit, jelikož podle posledních informací bude Galaxy Note 5 odhalen již 12. srpna s tím, že do prodeje na vybraných trzích vstoupí 21. srpna. Chystaná novinka bude postrádat slot na paměťové karty, jelikož po konstrukční stránce bude navazovat na řadu Galaxy S6.

 
Předchůdce v podobě Samsungu Galaxy Note 4 (recenze)

Nabídne tak unibody konstrukci se skleněnými zády a k dispozici budou čtyři barevné varianty – stříbrná, zlatá, černá a bílá. Úhlopříčka displeje by měla činit 5,7 palce a očekávat můžeme QHD rozlišení. Galaxy Note 5 bude také prvním smartphonem od Samsungu, který nabídne 4GB operační paměť. Redesignu se dočká i stylus S Pen, jenž by pocitově měl více připomínat klasické pero a jeho barva bude totožná jako zařízení, k němuž byl dodán.


Nástupce se dočká i Galaxy Note Edge (recenze)

Mimo výše uvedený model se na konferenci, jež se odehraje v New Yorku, ukáže také novinka s označením Galaxy S6 edge+, která oproti standardnímu S6 edge (recenze) dostane do vínku displej s úhlopříčkou 5,7 palce. Jinak nabídne obdobné specifikace v čele s procesorem Exynos 7420 a 3GB operační pamětí. Důvodem posunutí tradičního termínu představení by měla být potřeba Samsungu maximalizovat zisk za druhou polovinu letošního roku. Je však důležité dodat, že celá informace o dřívějším odhalení nepochází z oficiálních zdrojů a nemusí se tak nakonec ukázat jako pravdivá.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *