Samsung Galaxy Note 3 prý bude obsahovat novou technologii plastového OLED displeje

Malé pixely, na které koukáme celý den na našich chytrých zařízeních, jsou „přilepeny“ ke kusu skla. Sklo je výborný materiál na opracování, ale kdokoliv upustil telefon vám řekne, že je velmi snadné ho rozbít. Samsung a několik dalších společností, pracují na nové technologii, kde bude jako podklad použit plast. Plast je levnější, lehčí a hlavně odolnější a pružnější. 

 

Podle OLED Association, která se sama označuje jako „místo pro výměnu technických a tržních informací“ okolo technologie OLED, by měl Samsung Galaxy Note 3, který má být představen v záři na veletrhu IFA v Berlíně, obsahovat novou technologii OLED displeje, za použití plastové obrazovky. Měl by být také vybaven prvním fullHD (1080p) OLED panelem od Samsungu, který bude užívat tradiční RBG konfiguraci namísto PenTile matice. 

Můžeme spekulaci věřit? V tomto příápadě těžko říct, o OLED Association jsem nikdy neslyšel. Nechci podceňovat schopnosti Samsungu při výrobě displejů, ale dokázat něco vyrobit neznamená, že je možné masové nasazení na trh.

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku