Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note 3 prý bude obsahovat novou technologii plastového OLED displeje

Samsung Galaxy Note 3 prý bude obsahovat novou technologii plastového OLED displeje

Malé pixely, na které koukáme celý den na našich chytrých zařízeních, jsou „přilepeny“ ke kusu skla. Sklo je výborný materiál na opracování, ale kdokoliv upustil telefon vám řekne, že je velmi snadné ho rozbít. Samsung a několik dalších společností, pracují na nové technologii, kde bude jako podklad použit plast. Plast je levnější, lehčí a hlavně odolnější a pružnější. 

 

Podle OLED Association, která se sama označuje jako „místo pro výměnu technických a tržních informací“ okolo technologie OLED, by měl Samsung Galaxy Note 3, který má být představen v záři na veletrhu IFA v Berlíně, obsahovat novou technologii OLED displeje, za použití plastové obrazovky. Měl by být také vybaven prvním fullHD (1080p) OLED panelem od Samsungu, který bude užívat tradiční RBG konfiguraci namísto PenTile matice. 

Můžeme spekulaci věřit? V tomto příápadě těžko říct, o OLED Association jsem nikdy neslyšel. Nechci podceňovat schopnosti Samsungu při výrobě displejů, ale dokázat něco vyrobit neznamená, že je možné masové nasazení na trh.

David Podzimek

4 komentářů

 1. Hologos (neregistrovaný)

  Ted jen otazka, jestli opravdu se misto oznacene „more space for a battery“ pouzije jako „space for a battery“. Ackolik mam rad iPhone, tak iPhone 5 me docela zklamal vydrzi, nebot telefon vyuzivam hodne a takhle uzky se mi oproti 4S drzi take hur. Kdyby to misto vyuzili radsi pro baterku.

  • David Podzimek

   Naprosto souhlasím, v současné době užívám Note 2 a hlavním důvodem je nekompromisní výdrž baterie.

 2. Zbyněk (neregistrovaný)

  Jak dlouho vydrží baterie na Note 2? V současné době používám HTC EVO 3D a telefon mi při intenzivním používání nevydrží ani půl dne.. Přemýšlím o změně

 3. Niki (neregistrovaný)

  Můj Note 2 se všemi funkcemi zahnutými (vyjma Bluetooth) vydrzi v pohode od 5h rano kdy ho sundavam z nabijecky do vice jak 22h vecer… Spokojenost. Note 1 po aktualizaci na Jelly Bean nevydrzel ani 6h, na Gingerbread byla ale vydrz take vynikajici.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).