Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy A12 a A02s: základ se zajímavými zády a velkou výdrží

Samsung Galaxy A12 a A02s: základ se zajímavými zády a velkou výdrží

Samsung dnes představil dva nové smartphony, které patří do nejspodnějších pater korejského výrobce. Lákat budou na nízkou cenu a také poměrně slušnou výdrž na baterii.

galaxy a12 10

Galaxy A12: čtyři fotoaparáty a velký akumulátor

galaxy a12 5
Samsung Galaxy A12

Začněme nejprve vybavenějším modelem, kterým je Samsung Galaxy A12. Ten se pyšní 6,5“ TFT zobrazovačem s HD+ rozlišením a výřezem pro selfie kamerku s rozlišením 8 megapixelů a světelností f/2.0. Širší fotovýbavu najdete v levém horním rohu plastových zad se zajímavým reliéfem.

Ve čtvercovém fotomodulu se nachází čtveřice fotoaparátů – hlavní 48Mpx kamera, širokoúhlý fotoaparát s rozlišením 5 megapixelů a dvě 2Mpx kamery pro tvorbu makrosnímků a rozostřeného pozadí.

galaxy a12 1
Samsung Galaxy A12

Uvnitř telefonu tiká čipset MediaTek Helio P35 s osmijádrovým procesorem a 4 GB RAM. Úložiště bude nabízeno v kapacitách 64 nebo 128 GB, paměť bude možné rozšířit microSD kartou. Telefon si bere energii z akumulátoru o slušné kapacitě 5 000 mAh, podporováno je rychlodobíjení výkonem 15 Wattů.

O dobíjení se stará USB-C port, nechybí ani sluchátkový jack a čtečka otisků prstů, která se nachází na pravé straně v zamykacím tlačítku. Celý telefon je chráněn systémem Knox.

Galaxy A02s: úplný základ

Druhou představenou novinkou je Galaxy A02s. Zepředu jej od modelu Galaxy A12 takřka k nerozeznání, displej má papírově stejné parametry. Stejná je i kapacita akumulátoru a rychlost jeho dobíjení. Odlišnosti hledejme ve fotoaparátech – rozlišení čelní kamerky pokleslo na 5 Mpx, rozlišení hlavního fotoaparátu na zádech kleslo na 13 megapixelů a navíc ze sestavy byl vypuštěn širokoúhlý fotoaparát.

galaxy a12 3
Samsung Galaxy A02s

Galaxy A02s pohání čipset Qualcomm Snapdragon 450 doplněný o 3 GB RAM. Pro ukládání dat slouží 32GB úložiště, které lze rozšířit paměťovou kartou. Bohužel u tohoto modelu postrádáme čtečku otisků prstů.

Ceny a dostupnost

Pokud jste plánovali jeden z čerstvě představených modelů zakoupit někomu pod stromeček, musíme vás zklamat, s prodejem se počítá až po Novém roce.

  • Samsung Galaxy A12 dorazí na český trh v lednu 2021, nabízen bude v černé, bílé a modré barvě za cenu 4 799, resp. 5 399 korun (64 nebo 128 GB).
  • Samsung Galaxy A02s bude prodáván od února příštího roku, dostupný bude v černé a bílé barvě za cenu 3 999 korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Za obdobnou cenu s obdobnou výbavou bylo Redmi 5, ale před 3 lety, s novou custom ROM poslouží i dnes.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).