Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Samsung, Dell a další výrobci budou předinstalovávat aplikace od Microsoftu na zařízení s Androidem

Samsung, Dell a další výrobci budou předinstalovávat aplikace od Microsoftu na zařízení s Androidem

Microsoft je pod vedením Satya Nadelly velmi otevřený a mnohé aplikace a jejich aktualizace vycházejí na konkurenčních platformách Android a iOS dříve než na vlastních Windows (Phone). Přeci jen Microsoft ovládá pouze 15 procent trhu koncových zařízení a tak je jeho snaha rozšířit portfolio vlastních aplikací a služeb na jejich co největší počet logická.

 

Samsung například předinstaloval OneDrive, OneNote a Skype na své nové vlajkové lodě Galaxy S6 a S6 edge, kromě toho jejich budoucí majitelé dostanou 100 GB prostoru navíc na OneDrive po dobu dvou let. Tímto ovšem spolupráce Microsoft se Samsungem nekončí, naopak v letošním roce mají přijít další telefony a tablety korejského výrobce s předinstalovanými aplikacemi Microsoftu a to nejen pro běžné uživatele, ale i pro firemní zákazníky, kteří dostanou možnost využít sílu řešení Office 365 ve spolupráci Samsung KNOX Business Pack.

  

Samsung nebude jediný výrobce, který bude těžit ze spolupráce s Microsoftem, redmondské aplikace a služby bude předinstalovávat i Dell a dalších devět méně známých lokálních výrobců zařízení, jejich seznam si můžete prohlédnout na blogu Microsoftu. Telefony a tablety nových partnerů Microsoftu máme očekávat později v tomto roce. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments