Samsung chystá unikátní smartphone. Ohnete jej nadvakrát a ukázat se má ještě letos

Fold Duo 4

Smartphony s ohebnými displeji jsou stále ještě v plenkách, největší cestu zatím urazily společnosti Samsung a Huawei. Obě již mají na kontě druhou generaci svých ohebných telefonů, Samsung dokonce v průběhu letošního roku představí generaci třetí. A možná přijde i se zcela novým konceptem.

Fold Duo 3
Takto by mohl vypadat unikátní „ohebný“ smartphone od Samsungu

Dvakrát ohebný Samsung ještě letos?

Podle serveru Nikkei v Samsungu pracují na smartphonu, který se ohýbá nadvakrát. Nemá se přitom jednat o nástupce Galaxy Z Fold 2 nebo Z Flip, ale o zcela nové samostatné zařízení. Chystaný telefon by měl v otevřeném stavu nabídnout displej o tradičním poměru stran 16:9 nebo 18:9, což je většině případů příznivější pro zobrazení aplikací a videí. Samsung je technologicky na tento typ zařízení připraven již více než rok, nicméně šéf mobilní divize Samsungu Roh Tae-moon loni prozradil, že nejprve je zapotřebí učinit technologii ohebných displejů dostupnější a nabídnout pro ni obsah.

Samsung by údajně chtěl dvakrát ohýbající se smartphone představit ještě letos, vše bude ovšem záviset na dodávkách komponent, zejména na čipsetech. Kvůli jejich nedostatku Samsung letos pravděpodobně neuvede na trh nové smartphony rodiny Galaxy Note.

Fold Duo 1

Ohebné smartphony by v budoucnu měly Galaxy Note nahradit zcela, ovšem nejprve by musely vyrovnat jejich prodeje. Smartphonů poslední řady Galaxy Note20 se dosud prodalo 10 milionů kusů, zatímco ohebných smartphonů Samsung za celý loňský rok prodal 3,5 milionu kusů, pro letošek počítá se 7,5 miliony.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku