Domů » Bleskovky » Samsung chystá nové notebooky: dostanou OLED panely i podporu S Pen

Samsung chystá nové notebooky: dostanou OLED panely i podporu S Pen

Samsung se chystá posílit svoji pozici v oblasti notebooků hned dvěma novými stroji. Jak napovídají názvy Galaxy Book Pro a Galaxy Book Pro 360, půjde o notebooky mířící na náročnější klientelu a jeden z nich nabídne otočnou konstrukci. Stěžejním lákadlem pak budou OLED displeje, které budou k dostání ve verzích s úhlopříčkou 13,3 nebo 15,6 palců.

Samsung Galaxy Book S
Samsung Galaxy Book S z roku 2019 (ilustrační obrázek)

Řadu uživatelů může také oslovit podpora dotykového pera S Pen, jak dobře bude fungovat ve Windows 10, je ale otázkou. Model Galaxy Pro 360 by měl být dostupný i ve verzi s 5G konektivitou, Galaxy Pro se pak bude muset spokojit s LTE. V obou případech půjde také zakoupit pouze WiFi variantu.

Samsung Galaxy Tab S7 8
Notebooky budou podporovat dotyková pera S Pen

Více konfigurací bude také v oblasti hardwaru – v závislosti na nich budou notebooky poháněny procesory Intel Core i5 nebo i7. Datum oficiálního uvedení do prodeje zatím neznáme, výše uvedené informace nicméně pocházejí z různých certifikací, které naznačují brzký příchod. Doufejme, že se více informací dozvíme co nejdříve.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Diskuze k článku

  1. Chybí tablet

    Bude konečně Windows tablet něco jako Surface book?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).