Samsung chystá 4 nová zařízení s Windows 8 a Windows Phone 8

Samsung se v současné době plně soustředí na vývoj zařízení s Androidem. Tabletů má v nabídce celou plejádu a stejné je to u chytrých telefonů, které už brzy posilní vlajková loď v podobě modelu Galaxy S III. U Windows Phone korejský gigant už tak progresivní není a poslední model, který jsme si s mobilními Windows mohli koupit, byl Samsung Omnia W. Není se ale čemu divit, telefony s Windows Phone se až tak dobře neprodávají a většina výrobců aktuálně čeká na uvedení nové verze Windows Phone 8 s kódovým označením Apollo, která by se měla objevit na přelomu září a října letošního roku.

Podle neoficiálních informací Samsung na třetí a čtvrté čtvrtletí chystá dva tablety s operačním systémem Windows 8 (11″ a 14″ model s dockem a klávesnicí), tabletofon vycházející z konceptu Galaxy Note (u něj se zatím neví, zda poběží s Windows 8 nebo s Windows Phone 8) a smartphone s mobilními Windows 8, jež má vycházet z modelu Galaxy S III (tip na článek: Další plány Samsungu: Galaxy S III s Windows Phone 8?).

Samsungu se s Androidími zařízeními daří na všech frontách a rád by do budoucna posílil tržní podíl i na poli tabletů a smartphonů s operačními systémy Microsoftu, které pomalu dozrávají a doufejme, že jejich osmá verze bude stát za to. 

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku