Domů » Bleskovky » Samsung opravuje nebezpečnou klávesnici SwitfKey a mizející přepínače na telefonech Galaxy S6 a S6 edge

Samsung opravuje nebezpečnou klávesnici SwitfKey a mizející přepínače na telefonech Galaxy S6 a S6 edge

V tomto týdnu se objevily na vybraných telefonech značky Samsung hned dva problémy. Prvním z nich je kritická chyba zabezpečení v klávesnici SwiftKey, která je standardně do některých telefonů od Samsungu předinstalována; druhým problémem jsou mizející přepínače rychlého nastavení u telefonů Galaxy S6 a S6 edge. Na sklonku týdne Samsung vydává záplaty na oba výše uvedené problémy.

  

Ochranu jádra systému u vybraných telefonů Samsung zajišťuje bezpečností vrstva Knox, která je v základním nastavení telefonu automaticky aktualizována. Právě příští aktualizace má na starosti zalepení mezer, skrze které je možné systém za pomoci klávesnice SwiftKey napadnout. V případě, že nemáte zapnutou automatickou aktualizaci vrstvy Knox, učiňte tak v nastavení – zamykací obrazovka a zabezpečení – další nastavení bezpečnosti – aktualizace bezpečností politiky. Na tomto místě lze aktualizaci zkontrolovat i ručně.

  

Jestliže je váš Samsung Galaxy S6 nebo S6 Edge postižen náhodným mizením rychlých přepínačů z lišty rychlého nastavení, zavítejte do obchodu Galaxy Apps, odkud je možné nově stáhnout aplikaci QuickPanel Restore. Ta umí jediné – uvést zástupce rychlého nastavení do původního stavu. Po tomto úkonu by již nadále nemělo k mizení zástupců docházet.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Do původního stavu? pokud tomu dobře rozumím udělá factory nastavení, jestli je to tak žádná pomoc to nebude, majitelé na diskuzích píší, že ani po HR celého telefonu to nezabralo a přepínačd po nějaké době zmizely zase.

  2. Bary (neregistrovaný)

    Factory reset to neudělá, jen se opraví apka co to má na starosti.

    Takže o žádná data nepřijdeš.

    Takže to nemá nic společného s HR (hard reset).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).