Samsung ATIV Book 9: Imitace prošívané kůže s Windows

Samsung zřejmě s designem zadních krytů, které ač vyrobeny z plastu, zdařile napododobují prošívanou kůži, u svých fanoušků sklidil úspěch. Tento prvek se pomalu začíná přesouvat z mobilních telefonů na víka notebooků a to nejen do Chromebooků, které jsme vám představili tento týden, ale i do notebooků se systémem Windows. První vlaštovkou má být právě představený ultrabook Samsung ATIV Book 9.

  

Narozdíl od 13,3 palcového displeje loni představeného ultrabooku ATIV Book 9 Plus nabídne novinka displej o standardní úhlopříčce 15,6 palců s rozlišením Full HD (1920 × 1080). Přitom má poměrně příjemnou hmotnost 1,95 kg, tloušťku 17,5 mm a slušný výkon, který mu zajišťuje procesor Intel Core i5 taktovaný až na 2,6 GHz a podpořený 4 GB DDR3 s taktem 1 600 MHz. Grafický výkon obstarává Intel HD Graphics 4400, úložiště tohoto ultrabooku tvoří 128GB SSD.

  

Konektivita zahrnuje 10/10/1000 Mbit/s LAN konektor, jeden USB 2.0 a dva USB 3.0 porty, HDMI konektor, VGA konektor a čtečku paměťových karet SD/SDHC/SDXC. Bezdrátové spojení obstarává Wi-Fi 802.11 ac a Bluetooth ve verzi 4.0. Přítomna je rovněž HD webkamera a dvojice 4 Wattových reproduktorů. Baterie má udržet tento ultrabook 12 hodin v provozu, operačním systémem je Windows 8.1.

 

Ultrabook ATIV Book 9 bude nabízen ve dvou barevných variantách – černé a bílé, v obou případech bude víko displeje vyvedeno v designu prošívané kůže, stejně jako například u tabletofonu Galaxy Note 3 (recenze). Stane se tato povrchová úprava designovým odlišením letošních zařízení Samsungu od konkurence? Cenu a dostupnost prozatím výrobce nezveřejnil, oficiální prezentace novinky proběhne na veletrhu CeBIT, který začne již zítra v německém Hannoveru.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. fore (neregistrovaný)

    Neproběhla internetem zpráva, že Samsung už s notebooky končí? Tohle asi bude labutí píseň.

  2. Unnamed (neregistrovaný)

    Kde to má numerickou klávesnici?

  3. steelspace (neregistrovaný)

    Imitace kůže se na tuto imitaci počítače hodí.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *