Domů » Bleskovky » Samsung ATIV Book 9: Imitace prošívané kůže s Windows

Samsung ATIV Book 9: Imitace prošívané kůže s Windows

Samsung zřejmě s designem zadních krytů, které ač vyrobeny z plastu, zdařile napododobují prošívanou kůži, u svých fanoušků sklidil úspěch. Tento prvek se pomalu začíná přesouvat z mobilních telefonů na víka notebooků a to nejen do Chromebooků, které jsme vám představili tento týden, ale i do notebooků se systémem Windows. První vlaštovkou má být právě představený ultrabook Samsung ATIV Book 9.

  

Narozdíl od 13,3 palcového displeje loni představeného ultrabooku ATIV Book 9 Plus nabídne novinka displej o standardní úhlopříčce 15,6 palců s rozlišením Full HD (1920 × 1080). Přitom má poměrně příjemnou hmotnost 1,95 kg, tloušťku 17,5 mm a slušný výkon, který mu zajišťuje procesor Intel Core i5 taktovaný až na 2,6 GHz a podpořený 4 GB DDR3 s taktem 1 600 MHz. Grafický výkon obstarává Intel HD Graphics 4400, úložiště tohoto ultrabooku tvoří 128GB SSD.

  

Konektivita zahrnuje 10/10/1000 Mbit/s LAN konektor, jeden USB 2.0 a dva USB 3.0 porty, HDMI konektor, VGA konektor a čtečku paměťových karet SD/SDHC/SDXC. Bezdrátové spojení obstarává Wi-Fi 802.11 ac a Bluetooth ve verzi 4.0. Přítomna je rovněž HD webkamera a dvojice 4 Wattových reproduktorů. Baterie má udržet tento ultrabook 12 hodin v provozu, operačním systémem je Windows 8.1.

 

Ultrabook ATIV Book 9 bude nabízen ve dvou barevných variantách – černé a bílé, v obou případech bude víko displeje vyvedeno v designu prošívané kůže, stejně jako například u tabletofonu Galaxy Note 3 (recenze). Stane se tato povrchová úprava designovým odlišením letošních zařízení Samsungu od konkurence? Cenu a dostupnost prozatím výrobce nezveřejnil, oficiální prezentace novinky proběhne na veletrhu CeBIT, který začne již zítra v německém Hannoveru.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. fore (neregistrovaný)

    Neproběhla internetem zpráva, že Samsung už s notebooky končí? Tohle asi bude labutí píseň.

  2. Unnamed (neregistrovaný)

    Kde to má numerickou klávesnici?

  3. Imitace kůže se na tuto imitaci počítače hodí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).