Domů » Bleskovky » Samsung ATIV Book 9: Imitace prošívané kůže s Windows

Samsung ATIV Book 9: Imitace prošívané kůže s Windows

Samsung zřejmě s designem zadních krytů, které ač vyrobeny z plastu, zdařile napododobují prošívanou kůži, u svých fanoušků sklidil úspěch. Tento prvek se pomalu začíná přesouvat z mobilních telefonů na víka notebooků a to nejen do Chromebooků, které jsme vám představili tento týden, ale i do notebooků se systémem Windows. První vlaštovkou má být právě představený ultrabook Samsung ATIV Book 9.

  

Narozdíl od 13,3 palcového displeje loni představeného ultrabooku ATIV Book 9 Plus nabídne novinka displej o standardní úhlopříčce 15,6 palců s rozlišením Full HD (1920 × 1080). Přitom má poměrně příjemnou hmotnost 1,95 kg, tloušťku 17,5 mm a slušný výkon, který mu zajišťuje procesor Intel Core i5 taktovaný až na 2,6 GHz a podpořený 4 GB DDR3 s taktem 1 600 MHz. Grafický výkon obstarává Intel HD Graphics 4400, úložiště tohoto ultrabooku tvoří 128GB SSD.

  

Konektivita zahrnuje 10/10/1000 Mbit/s LAN konektor, jeden USB 2.0 a dva USB 3.0 porty, HDMI konektor, VGA konektor a čtečku paměťových karet SD/SDHC/SDXC. Bezdrátové spojení obstarává Wi-Fi 802.11 ac a Bluetooth ve verzi 4.0. Přítomna je rovněž HD webkamera a dvojice 4 Wattových reproduktorů. Baterie má udržet tento ultrabook 12 hodin v provozu, operačním systémem je Windows 8.1.

 

Ultrabook ATIV Book 9 bude nabízen ve dvou barevných variantách – černé a bílé, v obou případech bude víko displeje vyvedeno v designu prošívané kůže, stejně jako například u tabletofonu Galaxy Note 3 (recenze). Stane se tato povrchová úprava designovým odlišením letošních zařízení Samsungu od konkurence? Cenu a dostupnost prozatím výrobce nezveřejnil, oficiální prezentace novinky proběhne na veletrhu CeBIT, který začne již zítra v německém Hannoveru.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. fore (neregistrovaný)

  Neproběhla internetem zpráva, že Samsung už s notebooky končí? Tohle asi bude labutí píseň.

  • Tony (neregistrovaný)

   A toto je notebook?

  • vojta (neregistrovaný)

   ne tříkolka :-D

  • Také si myslím, že diskuse o Samsung NB s ohledem na dostupnost s cenu je pro našince značně zbytečná, když Samsung PC divizi stáhl z CZ trhu.

 2. Unnamed (neregistrovaný)

  Kde to má numerickou klávesnici?

 3. Imitace kůže se na tuto imitaci počítače hodí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).