Safírové sklíčko Apple Watch odolá kladivu i vrtačce

Sázka na safírovou ochranu displejů loňských iPhonů skončila krachem, Apple tak nadále využívá safírových sklíček pouze k ochraně sklíčka chránícího čočku fotoaparátu a domovské tlačítko. Za čtrnáct dní se dostanou do prodeje hodinky Apple Watch, jejichž displej bude také chráněn safírovým sklíčkem (vyjma edice Sport). Jedno ochranné sklíčko z Apple Watch získali redaktoři webu iPhonefixed a podrobili jej zkouškám odolnosti. Na video se můžete podívat na těchto stránkách.

Není žádným překvapením, že sklíčko odolalo tření o kamennou zeď, či stírání kovovou mincí nebo klíčem. Neprojevilo se na něm ani tření smirkovým papírem, lehké poťukání kladivem a nakonec ani pokus projít sklem za pomoci vrtačky. Všechny tyto testy přežilo sklíčko Apple Watch bez ztráty kytičky, tudíž si můžete být jistí, že pokud nepracujete denně s ostrými diamanty, poškrábete maximálně kovové tělo hodinek.

   

Nejlevnější varianta Apple Watch se safírovým sklíčkem přijde na 549 dolarů (14 200 Kč bez DPH), o 200 dolarů (5 200 Kč) levnější edici Sport chrání „pouze“ zpevněné sklo ION X.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. jirxu (neregistrovaný)

  odolá kladivu…to je celkem usmevne:D…neodola kladivu ani náhodou, odolá škrábancům od mekkcich materiálů jako ocel (kladivo)…naopak nejaky vetsi uder (ne to pohlazeni na videu) a praskne…

  • nAscA (neregistrovaný)

   to kladivo by prezilo jakekoliv sklicko v tomto podani :) Vsude vychvalovana safirova skla me vzdy „pobavi“, zejmena pri pohledu na me hodinky s timto sklem, ktere je pekne skrable :)

  • madpavel (neregistrovaný)

   @NASCA Tak to jste měl teda smůlu… nosím hodinky se safírovým sklíčkem 10 let a pořád vypadá jako nové.

  • nAscA (neregistrovaný)

   No vim o vice skrabnutych, neni to nic vyjimecneho. Stane se.

 2. Hohny (neregistrovaný)

  Fakt zvláštní, také vlastním hodinky se safírovým sklem a po několika letech používání nedohledám ani čárku a povrch je stále dokonale čistý…

  Už podle fyzikální stupnice tvrdosti, by měl jít safír poškrábat jedině sám sebou nebo diamantem. Za mě teda safír rozhodně nepoškrábatelný. Nevýhodou je, že čím tvrdší materiál, tím také křehčí. Takže safír je pořád hodně křehký a myslím, že ty údery kladivem na videu byly tak maximální, co mohli udělat :D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *