TOPlist

S tímto příslušenstvím od Motoroly může mít podporu satelitní komunikace i váš smartphone

Motorola Defy satellite main
  • Motorola Defy Satellite Link přidá satelitní komunikaci libovolnému telefonu
  • Za 30 zpráv měsíčně zaplatíte 120 korun

Společnost Bullitt Group představila v Barceloně nový odolný smartphone, jehož specialitou je schopnost obousměrné satelitní komunikace. Tento telefon bude na některých trzích dostupný jako CAT S75, na jiné trhy dorazí jako Motorola Defy. Značku Motorola „nalepila“ firma Bullitt Group i na speciální příslušenství Satellite Link, díky kterému může disponovat satelitní konektivitou prakticky jakýkoliv smartphone.

Motorola Defy Satellite Link má podobu pogumovaného přívěšku na klíče, který obsahuje několik tlačítek a USB-C port pro dobíjení 600mAh akumulátoru. Zařízení splňuje odolnostní normy IP68 a MIL-STD-810H, s telefonem se páruje pomocí Bluetooth – podporovány jsou systémy Android (verze 10 a vyšší) nebo iOS (verze 14 a vyšší).

Motorola Defy satellite 2

Telefon po spárování dostane přístup ke službě Bullitt Satellite Messenger, která umožňuje odesílat a přijímat zprávy v místech, která nejsou pokrytá mobilním signálem – stačí mít jen jasný výhled na oblohu.

Motorola Defy Satellite Link půjde do prodeje v dubnu letošního roku, cena je stanovena na 119 USD (asi 2 800 korun s DPH). V ceně je roční předplatné obsahující základní SOS asistenci, pro ostatní komunikaci je zapotřebí předplatit si vyšší tarif, jehož ceny se pohybují od 5 do 30 eur (120 – 710 korun) měsíčně.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku