Domů » Články » Rozhovor s tvůrcem komiksu Opráski sčeskí historje + soutěž o podepsané knížky

Rozhovor s tvůrcem komiksu Opráski sčeskí historje + soutěž o podepsané knížky

Pokud sledujete pořad SMARTmania na televizi Óčko, pravděpodobně vám neuniklo, že jsme v minulých dílech testovali multifunkční zařízení Microsoft Surface Go & Surface Pro. Zajímavostí je, že na zařízeních z rodiny Surface vzniká i legendární český komiks Opráski sčeskí historje.

Rozhovor s tvůrcem komiksu Opráski sčeskí historje + soutěž o podepsané knížky
Rozhovor s tvůrcem komiksu Opráski sčeskí historje + soutěž o podepsané knížky

V dnešním premiérovém dílu pořadu SMARTmania, který se vysílá v 17:30, vám nabídneme rozhovor s Jazem, který tvůrcem tohoto populárního komiksu. Jaz nikdy neodhaluje svou pravou identitu, proto v pořadu vystupuje ve své tradiční masce krále Zmikunda.

Speciálně pro „fanošuky smrtmanie“ vznikl exkluzivní Oprásek, který Jaz nakreslil právě na zařízení Microsoft Surface… uhádnete, na jakém? Pokud ano, můžete získat velmi zajímavou výhru.

Speciální Oprásek sčeskí historje, který Jaz vytvořil pro SMARTmania.cz
Speciální Oprásek sčeskí historje, který Jaz vytvořil pro SMARTmania.cz

Jak můžete pořad SMARTmania sledovat?

Pokud nestihnete dnešní premiéru v 17:30, budete si SMARTmanii moci naladit v repríze ve středu ve 14:30, a případně v neděli v 9:30 a 15:30. Online můžete pořad sledovat přímo na webu Óčko.tv, případně skrze aplikaci pro Android či iOS.

SMARTmania na TV Óčko (upoutávka)

Záznamy všech předešlých dílů najdete na samostatné stránce pořadu. SMARTmanii moderuje Matěj Dvořák, kterého z obrazovek TV Óčko dobře znáte. Matěj stojí také například za projektem Ukaž káru.

Opráski sčeskí historje: soutěž o deset podepsaných knih

Ve spolupráci s nakladatelstvím Grada a českým zastoupením společnosti Microsoft jsme pro vás připravili soutěž, ve které můžete vyhrát jednu z deseti knih Opráski sčeskí historje, nebo Opráski z historje svjeta podepsanou samotným Jazem. Stačí pouze odpovědět na připravenou soutěžní otázku a mít trochu štěstí.

Pokud vaše správná odpověď dorazí 99., 299., 399., 499., 699., 849., 999., 1199., 1399., nebo 1599. v pořadí, získáváte podepsanou knihu Opráski sčeskí historje/Opráski zhistorje svjeta.

Pravidla soutěže

1. Pořadatelem soutěže je společnost SMARTMania s.r.o. se sídlem Rybná 716/24, 110 00 Praha 1, IČ: 026 64 569, sp. zn.: C 222000 vedená u městského soudu v Praze jako provozovatel serveru SMARTmania.cz, (dále jen „Pořadatel“).

2. Soutěž se koná v termínu od 25. června 2019, 13:30 a končí po dosažení 1599. správných odpovědí, nejpozději však 2. července 2019 ve 23:59.

3. Soutěže se mohou zúčastnit občané České republiky a osoby s trvalým nebo obvyklým bydlištěm na území České republiky.

4. Šanci na výhru mají pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno, příjmení a e-mail), správně odpoví na soutěžní otázky a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.

5. Podepsanou knihu Opráski sčeskí historje, případněOpráski zhistorje svjeta, získají ti výherci, jejichž správné odpovědi dorazí 99., 299., 399., 499., 699., 849., 999., 1199., 1399., nebo 1599. v pořadí.

6. Výherce bude pořadatelem soutěže kontaktováni na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry, a to nejpozději do 48 hodin od skončení soutěže. Jméno výherce ve tvaru P. Novák (příklad) bude zveřejněno v samostatném článku na serveru SMARTmania.cz po ukončení soutěže.

7. Každá osoba se může soutěže zúčastnit pouze jednou. Pořadatel si vyhrazuje právo smazat duplicitní nebo podvodné záznamy.

8. Pořadatel soutěže se zavazuje, že údaje poskytnuté soutěžícími použije pouze pro vyhodnocení soutěže, a ne pro žádné jiné účely. Údaje, které získáme od výherce (jméno, příjmení, adresa a e-mail) budou využity pouze pro zaslání výhry.

9. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a cenu. Za výhru nelze obdržet finanční náhradu a nelze ji vymáhat právní cestou.

10. V případě, že výherce na informační e-mail neodpoví do 48 hodin od jeho odeslání Pořadatelem, bude automaticky vybrán další výherce v pořadí a původnímu výherci nárok na výhru zaniká (tedy např. na místo výherce s 299. správnou odpovědí připadne výherce s pořadím 300.).

11. Ze soutěže jsou vyloučeni zaměstnanci společnosti SMARTmania s.r.o., redaktoři serveru SMARTmania.cz a osoby v pracovním nebo obdobném vztahu k pořadateli.

Výherci podepsaného výtisku Oprásků

 • Tomáš Coufal
 • Petr Hanslík
 • Jan Sydor
 • Martin Malý
 • Adam Pátek
 • František Večeřa
 • Šárka Štěrbová
 • Jaroslav Krčil
 • Vílém Jelínek
 • Přemysl Vavroušek (náhradní výherce místo jiného, který nereagoval na e-maily)

Redakce

Redakční profil SMARTmania.cz. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se nám na e-mail redakce@smartmania.cz.

4 komentářů

 1. Soutez konci po 299. spravne odpovedi. Jak pak muze dostat vyhru ten kdo posle 399., 499. atd spravnou odpoved v poradi?

 2. tak tohle je hodně pecka, to se redakci povedlo! :-)

 3. Jsem velkej fanda Oprázků, tak snad se na mě usměje trochu štěstěna v soutěži, podepsanou knížku bych měl fakt rád.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).