Domů » Bleskovky » Rozborka Samsungu Galaxy S21 Ultra: v servisech příliš oblíbený nebude

Rozborka Samsungu Galaxy S21 Ultra: v servisech příliš oblíbený nebude

Necelý týden po oficiálním odhalení se na YouTube objevilo první video s kompletní rozborkou nové vlajkové lodi Samsungu, modelu Galaxy S21 Ultra. V něm se mimo jiné ukazuje, že nejčastější servisní úkony, tedy výměny displejů a baterií, budou tvrdým oříškem.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Disassembly Teardown Repair Video Review

V případě obrazovky za to může především fakt, že kabel je u ní na rozdíl od standardního Galaxy S21 přidělán na pevno. Celý úkon je tak kvůli tomu zbytečně komplikovaný, jelikož je pro odpojení displeje nutné rozebrat prakticky celou spodní část telefonu. Oproti tomu základní Samsung Galaxy S21 je velice snadno opravitelný, jak ukazuje toto video:

Samsung Galaxy S21 5G Disassembly Teardown Repair Video Review

Zpět ale k modelu Galaxy S21 Ultra – pro výměnu akumulátoru je pak nutné odpojit řadu propojovacích kabelů a složitě vyjmout displej tak, aby bylo možné nahřát adhezivum, které baterii upevňuje k rámu. Vrstva lepidla je poměrně silná a okolo akumulátoru není žádný vyčleněný prostor na jeho vyjmutí, tudíž je třeba jej silou páčit ze stran.

s21ultra disassembly
Kabel od displeje je u Galaxy S21 Ultra nepochopitelně přidělán na pevno

Pochvalu si naopak výrobce zasluhuje za kovové provedení rámečku fotoaparátů, který by oproti dřívějším skleněným měl být výrazně odolnější. Přidělán je pouze adhezivem, ani jeho případná náhrada by tak neměla být příliš složitá. Snadno navíc půjde měnit i jednotlivá sklíčka. Video také potvrzuje, že všechny tři hlavní fotoaparáty disponují optickou stabilizací – konkrétně jde o základní 108Mpx snímač, 12Mpx širokoúhlý objektiv a 10Mpx teleobjektiv s 10násobným přiblížením.

Nepřehlédněte: Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: jak fotí a nahrává video?

Zajímavostí je také dvojice prázdných slotů pro 5G mmWave antény – ty budou vyhrazeny jen variantě s procesorem Qualcomm Snapdragon 888, kdežto přístroj ve videu je mezinárodní verze s čipem Exynos 2100. Chybějící je také pěnová izolace horního reproduktoru, která by měla přispívat ke kvalitnějšímu zvuku. Levnější Galaxy S21 ji přitom má.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 001
Velkou recenzi Galaxy S21 Ultra vám přineseme už zítra, 21. ledna v 17:00 :-)

Naopak slibně to u Galaxy S21 Ultra vypadá s distribucí tepla. Na procesoru a operační paměti se nachází poctivá vrstva teplovodivé pasty, základní deska a NFC anténa jsou pak opatřeny silnou vrstvou grafitové fólie, která pomáhá k efektivnějšímu odvodu tepla. Na přehřívání by tak novinka trpět neměla.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.