Domů » Bleskovky » Rozborka Samsungu Galaxy S21 Ultra: v servisech příliš oblíbený nebude

Rozborka Samsungu Galaxy S21 Ultra: v servisech příliš oblíbený nebude

Necelý týden po oficiálním odhalení se na YouTube objevilo první video s kompletní rozborkou nové vlajkové lodi Samsungu, modelu Galaxy S21 Ultra. V něm se mimo jiné ukazuje, že nejčastější servisní úkony, tedy výměny displejů a baterií, budou tvrdým oříškem.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Disassembly Teardown Repair Video Review

V případě obrazovky za to může především fakt, že kabel je u ní na rozdíl od standardního Galaxy S21 přidělán na pevno. Celý úkon je tak kvůli tomu zbytečně komplikovaný, jelikož je pro odpojení displeje nutné rozebrat prakticky celou spodní část telefonu. Oproti tomu základní Samsung Galaxy S21 je velice snadno opravitelný, jak ukazuje toto video:

Samsung Galaxy S21 5G Disassembly Teardown Repair Video Review

Zpět ale k modelu Galaxy S21 Ultra – pro výměnu akumulátoru je pak nutné odpojit řadu propojovacích kabelů a složitě vyjmout displej tak, aby bylo možné nahřát adhezivum, které baterii upevňuje k rámu. Vrstva lepidla je poměrně silná a okolo akumulátoru není žádný vyčleněný prostor na jeho vyjmutí, tudíž je třeba jej silou páčit ze stran.

s21ultra disassembly
Kabel od displeje je u Galaxy S21 Ultra nepochopitelně přidělán na pevno

Pochvalu si naopak výrobce zasluhuje za kovové provedení rámečku fotoaparátů, který by oproti dřívějším skleněným měl být výrazně odolnější. Přidělán je pouze adhezivem, ani jeho případná náhrada by tak neměla být příliš složitá. Snadno navíc půjde měnit i jednotlivá sklíčka. Video také potvrzuje, že všechny tři hlavní fotoaparáty disponují optickou stabilizací – konkrétně jde o základní 108Mpx snímač, 12Mpx širokoúhlý objektiv a 10Mpx teleobjektiv s 10násobným přiblížením.

Nepřehlédněte: Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: jak fotí a nahrává video?

Zajímavostí je také dvojice prázdných slotů pro 5G mmWave antény – ty budou vyhrazeny jen variantě s procesorem Qualcomm Snapdragon 888, kdežto přístroj ve videu je mezinárodní verze s čipem Exynos 2100. Chybějící je také pěnová izolace horního reproduktoru, která by měla přispívat ke kvalitnějšímu zvuku. Levnější Galaxy S21 ji přitom má.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 001
Velkou recenzi Galaxy S21 Ultra vám přineseme už zítra, 21. ledna v 17:00 :-)

Naopak slibně to u Galaxy S21 Ultra vypadá s distribucí tepla. Na procesoru a operační paměti se nachází poctivá vrstva teplovodivé pasty, základní deska a NFC anténa jsou pak opatřeny silnou vrstvou grafitové fólie, která pomáhá k efektivnějšímu odvodu tepla. Na přehřívání by tak novinka trpět neměla.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

6 komentářů

 1. Jo, hlavně, že to jdou hrát na ekologii odstraněním nabíječky z balení, ale opravitelnost zařízení na bodu mrazu.
  Laciná konstrukce, která pohromadě drží jen napatlaným lepidlem – to je přímo prohlídka inženýrských dovedností.
  Zde už člověk neplatí ani tak za značku, ale za vlastní hloupost.

  • Pokud by to tak bylo,tak ty by ses nedoplatil. Nechápu lidi,co takhle odsuzují něco, co neviděli,nikdy mít nebudou a nejsou ve své hlouposti a snad i zaujatosti chápat,že každý začátek má porodní bolesti. Zdravím Zd.

  • Jaky zacatek? Telefony vyrabime uz nejaky patek. Dokonce vsechny drive prave i byly opravitelnejsi. Dnes uz to je ale bohuzel schvalne naopak. Proto mi teda taky prijdou usmevne tyhle pokusy o ekologii, kdyz pak i baterii vymenit je velky problem. Snad jedina ekologie, ktera tam realne je, je ze nacpou vic mensich krabicek do nakladaku, ale tak tady taky predpokladam, ze je duvod spis ciste financni:)

  • To jsou zase kecy. Vyměnit cokoliv na tom telefonu nebude vůbec žádný problém. Vy to odnesete do servisu a servis vám to vrátí opravené. To že budou trochu složitější postupy pro servis, zákazníka vůbec nemusí zajímat, on se v tom hrabat nebude…

  • Kulhavec: Jo aha no. Tak v tom pripade bude jeste lepsi je udelat neopravitelne uplne, at ti to proste vymeni za novy kus. Zakaznika prece tohle vubec zajimat nemusi, ze?
   Tyjo takhle bysme to mohli udelat na vse, treba update na novy software, taky zakaznika zajimat nemusi, at to kouka odnest do servisu!

 2. Co prosím? Na videu baterii u S21 Ultra vyndavá jako téměř u všech nedávných telefonů a to s pomocí alkohol cleaneru a pak ji prostě vyloupne. Ve videu toto zmiňuje. Opravdu by mě zajímalo, kde tam autor článku viděl nějaké vyjmutí displeje a nahřátí adheziva, viz jeho souvětí:
  „pro výměnu akumulátoru je pak nutné odpojit řadu propojovacích kabelů a složitě vyjmout displej tak, aby bylo možné nahřát adhezivum, které baterii upevňuje k rámu“.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).