Replikanti, mějte se na pozoru! Amazon chystá seriál inspirovaný filmem Blade Runner – SMARTmania.cz

Replikanti, mějte se na pozoru! Amazon chystá seriál inspirovaný filmem Blade Runner

blade runner 2049

Kdo by neznal kultovní dílo Blade Runner (ČSFD: 77 %) z roku 1982 s Harrisonem Fordem v hlavní roli. Snímek do značné míry zpopularizoval nejen žánr sci-fi, ale také rozšířil povědomí o jeho podžánru známém jako kyberpunk. Kultovní film Ridleyho Scotta se roku 2017 dočkal pokračování s názvem Blade Runner 2049 (ČSFD: 77 %), v němž se hlavní role ujal Ryan Gosling a režie Denis Villeneuve.

Nyní se zdá, že fanoušci mají další důvod k oslavě. Amazon pro svou streamovací službu Prime Video chystá seriálovou adaptaci s názvem Blade Runner 2099, která se nepřekvapivě bude odehrávat 50 let po událostech posledního snímku. Velkého návratu se dočká také Ridley Scott, avšak tentokrát se chopí role výkonného producenta.

blade runner 2049 1
Děj seriálu se bude odehrávat padesát let po událostech posledního filmu

Aktuálně nejsou o seriálu dostupné žádné bližší podrobnosti, herecké obsazení nebo datum vydání nevyjímaje. Tvůrci ovšem slibují zachovat intelektuální úroveň, stylizaci a ducha předchozích děl, což nezní vůbec špatně. Jak se jim to podaří, se snad budeme moci již brzy přesvědčit.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku